Godło Rzeczypospolitej Polskiej

› Szybki kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Krzywoustego

67 - 200 Głogów
ul. Jedności Robotniczej 10
tel/fax: 76 834 21 38
email: sekretariat@lo1glogow.pl

займ на карту онлайн

Ważne linki

Powiat Głogów Librus

Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020".

› Wirtualna panorama szkoły


Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2022
pon wt śr czw pt sob nie
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Koło Miłośników Książki i Filmu

 

images

Koło Miłośników Książki i Filmu

Koło Miłośników Książki i Filmu działa w bibliotece szkolnej od roku szkolnego 2012/2013. Opiekunem Koła jest mgr Monika Gertner. Członkami Koła są uczniowie szczególnie zainteresowani literaturą i filmem. Na zajęciach poszerzają wiedzę w tym zakresie podczas cyklicznych spotkań z książką oraz prezentacji kina polskiego i światowego. Prowadzą działania w zakresie upowszechniania literatury i filmu na terenie szkoły i poza nią. Organizują własne akcje oraz uczestniczą w licznych akcjach szkolnych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów.
*********************************************************************************

W październiku 2020 roku ponownie rozpoczyna działalność Koło Miłośników Książki i Filmu. Pierwszą akcją Koła w nowym roku szkolnym będą obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w ramach których członkowie Koła przeprowadzą w wybranych klasach ankiety na temat aktywności czytelniczej uczniów.

Uczniów klas pierwszych zainteresowanych uczestnictwem w pracach Koła zapraszam do mnie do biblioteki szkolnej. Spotkania Koła odbywają się zgodnie z ustalanym na bieżąco harmonogramem.

*********************************************************************************
W roku szkolnym 2019/2020 spotkania Koła Miłośników Książki i Filmu odbywają się wg harmonogramu ustalonego na rok 2019/2020. W tym roku szkolnym członkami Koła są uczniowie klas drugich. Zapraszamy szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych. W prace Koła można włączyć się w dowolnym momencie. Zorganizowaliśmy już obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, II Powiatowy Konkurs Wiersza Logopedycznego, ekspozycje wystawowe twórczości Olgi Tokarczuk, ekspozycję Patroni roku 2020. Obecnie przygotowujemy ankiety dotyczące aktywności czytelniczej naszych uczniów.

****************************************************************************************************************************
W roku szkolnym 2018/2019 spotkania Koła Miłośników Książki i Filmu odbywają się zgodnie z harmonogramem opracowanym przez członków Koła na pierwszym spotkaniu. Do grona członków Koła można dołączyć również w ciągu roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy!

*******************************************************************************************************************
W roku szkolnym 2017/2018 spotkania Koła Miłośników Książki i Filmu odbywają się w zależności od potrzeb, czyli np. we wrześniu 2 spotkania, ale już w październiku (Miesiąc Bibliotek Szkolnych) – 5. Informacje o terminach spotkań zamieszczane są w Librusie i przesyłane bezpośrednio do członków Koła pocztą mailową. W spotkaniach mogą brać również udział osoby, które nie są członkami Koła. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
********************************************************************************************************************

Rok szkolny 2016/2017

Spotkania Koła Miłośników Książki i Filmu odbywają się w bibliotece szkolnej w środy na lekcji 8. Informacje szczegółowe na temat spotkań u opiekuna Koła p. Moniki Gertner. Zapraszamy uczniów Liceum i Gimnazjum. Zajęcia Koła to zajęcia otwarte – może w nich uczestniczyć każdy.

 

*********************************************************************************************************************************************

 Rok szkolny 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 spotkania Koła Miłośników Książki i Filmu odbywają się we wtorki na lekcji 7 lub w czwartki na lekcji 8 (terminy spotkań uzgadniamy na bieżąco). Informacje szczegółowe na temat spotkań – w bibliotece szkolnej. Zapraszamy szczególnie uczniów klas pierwszych Gimnazjum i Liceum. Zajęcia Koła to zajęcia otwarte.

*****************************************************************************************

Rok szkolny 2014/2015

 

W roku szkolnym 2014/2015 spotkania Koła Miłośników Książki i Filmu odbywają się w środy na lekcji 9. Serdecznie zapraszamy naszych nowych uczniów Gimnazjum i Liceum.

 

m

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zostanie przeprowadzona akcja Jak czytamy? Badania ankietowe aktywności czytelniczej uczniów klas pierwszych Gimnazjum i Liceum przeprowadzi Koło Miłośników Książki i Filmu.

Czytanie

Wyniki badań ankietowych aktywności czytelniczej uczniów klas pierwszych zostały zamieszczone w linku Biblioteka – Ankiety.

 

 

film3

 

Już 15 grudnia (Święto Kina) – I Szkolny Turniej Wiedzy o Filmie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów. Konkurs odbędzie się na lekcji 5 w sali 400.

 

Regulamin Szkolnego Turnieju Wiedzy o Filmie

Cele główne:

 1. Kształtowanie zainteresowania filmem.
 2. Zwrócenie uwagi na rolę filmu w sztuce i w procesach komunikacji.
 3. Upowszechnienie kultury filmowej.
 4. Poszerzenie wiedzy o filmie.

Zakres tematyczny Turnieju:

 1. Podstawowa wiedza o filmie, głównie współczesnym.
 2. Podstawowa wiedza na temat języka filmu i form dzieła filmowego.

Przebieg Turnieju:

 1. W Turnieju mogą brać udział uczniowie całej szkoły. Nie stosuje się kategorii wiekowych. Liczy się kolejność zgłoszeń do konkursu.
 2. Konkurs składa się z dwóch części:
 • Pierwsza część polega na rozwiązaniu testu pisemnego, takiego samego dla wszystkich uczestników Turnieju. Na rozwiązanie tej części Turnieju uczestnicy mają 20 minut. Do drugiego etapu Turnieju przechodzą dwie osoby z największą ilością punktów.
 • Wyłonione w drugim etapie Turnieju osoby na przemian odpowiadają ustnie na pytania, których numer wskazuje dla nich osoba przeciwna. Każdy odpowiada na 6 pytań. Na udzielenie odpowiedzi przewiduje się czas  do 15 sekund. Ta część Turnieju ma formę pytań prezentowanych multimedialnie. Jeżeli w drugim etapie Turniej nie jest jednoznacznie rozstrzygnięty, przewiduje się dogrywkę  – trzy dodatkowe pytania dla każdego z uczestników.
 • Zwycięzcą Turnieju jest ten, kto udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi i zbierze   największą ilość punktów.

Organizatorzy Turnieju: prof. Monika Gertner i o. Stanisław Janiga

 

W I Szkolnym Turnieju Wiedzy o Filmie wzięło udział 15 uczniów Gimnazjum i Liceum. Zwycięzcą został Krzysztof Dziadosz z klasy 2a. Tuż za nim uplasował się Piotr Grzesiak z klasy 2d z różnicą zaledwie 1 punktu. Gratulujemy!

****************************************************************************************************************************

 

Rok szkolny 2013/2014

 

Koło Miłośników Książki i Filmu rozpoczyna działalność w roku szkolnym 2013/2014. Zapraszamy na spotkania Koła do biblioteki szkolnej w każdy czwartek na lekcji 8.

 

**************************************************************************************************************************************

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

                              Obrazek 

W październiku 2013 roku Koło Miłośników Książki i Filmu przy współudziale Zespołu ds. Promocji Szkoły zorganizowało obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Relacja z obchodów w Aktualnościach Biblioteki szkolnej.

*************************************************************************************************************************

Nowy Rok

Koło Miłośników Książki i Filmu jest głównym organizatorem akcji 650 lat w służbie książki, która organizowana jest w ramach obchodów Roku Czytelnika. Szczegółowy plan akcji w Aktualnościach Biblioteki Szkolnej.

***************************************************************

 Ankieta-158x120

Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w badaniach ankietowych. Badania przeprowadza Koło Miłośników Książki i Filmu w ramach obchodów Roku Czytelnika. Ankieta znajduje się na stronie biblioteki szkolnej w linku Ankiety.

********************************************************************************************************

Wielkie gratulacje dla Kingi!

Miło nam poinformować, że w XIV Powiatowym Konkursie Literackim Oda do radości, którego głównym celem jest promowanie aktywności twórczej ludzi młodych w dziedzinie poezji i prozy, nagrodę główną w kategorii młodzieży starszej (gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne) otrzymała Kinga Świercz z klasy 2a, aktywny członek szkolnego Koła Miłośników Książki i Filmu. Kinga twórczością literacką zajmuje się od kilku lat. Wielokrotnie prezentowała swoją twórczość, zdobywała nagrody. Nagrodzony tekst Piękno tkwi w prostocie Kinga zaprezentuje na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu Koła Miłośników Książki i Filmu, które odbędzie się 12 czerwca na lekcji 8 w bibliotece szkolnej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

********************************************************************************************************

*******************************************************************************************

Rok szkolny 2012/2013

Spotkania Koła Miłośników Książki i Filmu odbywają się w czwartki na lekcji 8 i 9. Zapraszamy!

************************************************************************************************************************************

 

Ankieta

Koło Miłośników Książki i Filmu przeprowadza badania ankietowe dotyczące aktywności czytelniczej naszych uczniów. Zachęcamy do włączenia się w akcję i wypełnienia ankiety, która znajduje się na stronie biblioteki szkolnej.

**************************************************************************************************************************

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci  

b 4

 

Koło Miłośników Książki i Filmu i Szkolny Klub Wolontariusza organizują w dniu 4 kwietnia 2013 roku obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Będą one powrotem do naszego dzieciństwa i zachętą do sięgnięcia po książkę.

Zapraszamy wszystkich – uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do uczestnictwa w konkursie, który zostanie przeprowadzony przez organizatorów na długiej przerwie w bibliotece szkolnej.

 

                                                          *********************************************************************************************************************

                             noc 5

Koło Miłośników Książki i Filmu oraz Zespół ds. Promocji Szkoły zapraszają na Magiczną Noc Filmową 26 – 27.06.2013.
 Uwaga! To nie będzie tylko noc z filmem!
 
**********************************************************************************************************************

             czytanie 4

   Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszych badań ankietowych na stronie biblioteki szkolnej!

************************************************************************************************************************

 Magiczna Noc Filmowa

DSCN4397

Magiczna Noc Filmowa była podsumowaniem działalności Koła Miłośników Książki

i Filmu w roku 2012/2013.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!