Godło Rzeczypospolitej Polskiej

› Szybki kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Krzywoustego

67 - 200 Głogów
ul. Jedności Robotniczej 10
tel/fax: 76 834 21 38
email: sekretariat@lo1glogow.pl

займ на карту онлайн

Ważne linki

Powiat Głogów Librus

Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020".

› Wirtualna panorama szkoły


Kalendarz wydarzeń

Październik 2021
pon wt śr czw pt sob nie
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Young Americans

2017/2018

To były wspaniałe 3 dni warsztatów ? Młodzi Amerykanie kolejny już raz zawitali do Głogowa i porwali głogowskich uczniów do tańca i śpiewu. Intensywne godziny treningu oraz rozmów w języku angielskim,  spędzone z pełnymi energii i tryskającymi optymizmem Amerykanami, to potężna dawka endorfin zaaplikowana przez YA. Pasja i płynąca z niej radość uwolniona została podczas finałowego SHOW w Hali Widowiskowo – Sportowej.

*************************************************************

YOUNG AMERICANS 2016

Podstawowa pomyłka to przekonanie, że aby się dobrze bawić podczas warsztatów trzeba mieć talent wokalny czy taneczny – ABSOLUTNIE NIE – jeśli umie się tańczyć i śpiewać, to na pewno będzie to tylko rozwinięcie posiadanej już umiejętności. Jednak warsztaty to przede wszystkim lekcja asertywności, radości i umiejętności pracy w grupie – BEZCENNE!

W dniach 3-5 października 2016 roku ponownie gościliśmy w szkole wspaniałą grupę Young Americans. Przez 3 kolejne dni grupa 41 młodych Amerykanów prowadziła warsztaty w języku angielskim, które zakończyły się profesjonalnym show w wykonaniu Young Americans,
a następnie występem przygotowanym z grupą wszystkich uczniów. Warsztaty cieszyły się ogromnycm powodzeniem wśród uczniów ponieważ dały szansę wielu z nich na sprawdzenie swoich umiejętności językowych, a także przełamanie własnych zahamowań. Bo właśnie taki jest cel Young Americans – pomoc uczniom w odkryciu ich zdolności i rozwinięciu pewności siebie przez muzykę i taniec.

Mamy nadzieję, że już czekacie na czerwiec 2018 kiedy to Young Americans ponownie zawitają w naszej szkole.

y

wiecęj zdjęć w galerii

*********************************************************************************************************
YOUNG AMERICANS WARSZTATY MUZYCZNE POD PATRONATEM:
STAROSTY GŁOGOWSKIEGO, PREZYDENTA MIASTA GŁOGOWA
I RADY RODZICÓW PRZY I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W GŁOGOWIE

„Młodzi Amerykanie” to instytucja edukacyjna założona w 1962 roku w Stanach Zjednoczonych. Projekt – MUSIC OUTREACH TOURS działa od 1992 roku. Jest to program obejmujący serie trzydniowych warsztatów ogólnokształcących. Celem warsztatów jest pobudzenie wiary we własną kreatywność oraz rozwijanie umiejętności pracy w zespole. Muzyczno-taneczne warsztaty świetnie motywują do nauki angielskiego!

UWAGA!!! Podstawowa pomyłka to przekonanie, że aby się dobrze bawić podczas warsztatów trzeba mieć talent wokalny czy taneczny – ABSOLUTNIE NIE – jeśli umie się tańczyć i śpiewać, to na pewno będzie to tylko rozwinięcie posiadanej już umiejętności.
Jednak warsztaty to przede wszystkim lekcja asertywności, radości i umiejętności pracy w grupie – BEZCENNE!

Już 26 maja 2015 roku, po raz pierwszy będziemy gościć grupę 42 niezwykłych młodych ludzi z grupy Young Americans. Ich warsztaty nie pozostawiają nikogo obojętnymi. Nawet najwięksi sceptycy przyznają, że to, czego doświadcza się podczas 3 dniowych warsztatowych dni jest nie do opisania słowami.

http://www.youngamericans.org/index.php/our-mission/

http://www.dailymotion.com/playlist/x1sfjh_1lotv_the-young-americans/1#video=xds7va

KIM SĄ THE YOUNG AMERICANS?

The Young Americans są niedochodową, wolną od podatku instytucją edukacyjną założoną w 1962r w Hollywood w Kalifornii.
Przez wszystkie lata istnienia cel organizacji pozostał ten sam: promowanie zrozumienia i dobrej woli pomiędzy ludźmi z całego świata poprzez muzykę, taniec, występy artystyczne, naukę i wymianę kulturową Młodych Amerykanów i uczestników ich warsztatów.

Gościli w dużych amerykańskich programach telewizyjnych u takich gwiazd jak: Julie Andrews, Andy Williams, Judy Garland czy Bing Crosby. Współpracowali z takimi sławami jak: Fred Astaire, Ed Sullivan, Bob Hope, Jerry Lewis oraz Gene Kelly. „Młodzi Amerykanie” występowali w swojej karierze praktycznie w całych Stanach Zjednoczonych, a także odbyli trasę dookoła świata, koncertując między innymi w Europie, południowej Azji, Japonii, Australii
i Nowej Zelandii. Do najbardziej wyjątkowych koncertów należą te zaprezentowane amerykańskim prezydentom, takim jak: Ford, Nixon, Carter, Reagan, Bush i Clinton. „Młodzi Amerykanie” współtworzyli także wielkie międzynarodowe wydarzenia, jak np. otwarcie zimowej Olimpiady w Salt Lake City. Program „Młodych Amerykanów” to porywający i kolorowy pokaz będący mieszanką śpiewu i tańca często połączonego z baletem. W roku 1992 „The Young Americans” zapoczątkowali jedyną w swoim rodzaju inicjatywę nazywaną:

MUSIC OUTREACH TOURS:
Jest to program obejmujący całoroczne serie trzydniowych warsztatów ogólnokształcących w szkołach, które najpierw odbywały się w całych Stanach Zjednoczonych, a od roku 2000 w Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Ukrainie, Luksemburgu, Niderlandach, Japonii, Niemczech oraz w Polsce (w Lubinie).
W ciągu 3 dni współpracy około 40 młodych Amerykanów ze 150 do 400 uczniów danej szkoły przygotowywało przedstawienie, które było wystawiane ostatniego wieczoru warsztatów.
Celem tej pracy jest dostarczenie uczniom artystycznych bodźców i pobudzenie wiary we własną kreatywność. Rozwijana jest przez to zdolność pracy w zespole, która pobudza myślenie, a także wiarę w siebie. Kulturalne spotkania służą ponadto rozwijaniu zdolności posługiwania się językiem angielskim. Działalność „Młodych Amerykanów” jest szczególnie motywująca, ponieważ inspiruje uczestników spotkań do nowych form pracy.

WARSZTATY – WORKSHOPS

Główne cele warsztatów zostały już wymienione. Z dotychczasowych doświadczeń w Polsce możemy z radością stwierdzić, że warsztaty są odbierane jako ogromne urozmaicenie dnia szkolnego. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele reagują bardzo pozytywnie na sposób pracy proponowany przez „Młodych Amerykanów”. Atmosfera i sposób organizacji zajęć z grupą młodzieżową są niezwykle przyjazne i inspirujące. W wielu szkołach powoduje to współpracę między uczniami, przez co atmosfera w szkole zmienia się i buduje się zupełnie naturalna chęć do nauki. W poszczególnych szkołach widać natychmiast skutki pracy z „Młodymi Amerykanami”, gdyż powołano w nich do życia liczne grupy teatralne i taneczne. Również wielu pedagogów sygnalizowało zainteresowanie warsztatami „Młodych Amerykanów”, aby odpowiednio zachęcić i zmotywować uczniów do pracy.

3-dniowe warsztaty w języku angielskim kończy profesjonalne show w wykonaniu The Young Americans, a następnie występ przygotowany z grupą wszystkich uczniów.
Uważamy, że impreza jest warta rozpropagowania zwłaszcza tam, gdzie młodzież nie ma wielu możliwości twórczego rozwoju.

Celem The Young Americans jest pomoc uczniom w odkryciu ich zdolności i rozwinięciu pewności siebie przez muzykę i taniec. Takie przedstawienie, a właściwie przygotowywanie go jest bardzo cenne dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie, obserwując młodych, bardzo zmotywowanych i profesjonalnych Amerykanów mogą wysnuć wnioski na temat sensowności systematycznej pracy, wagi pasji w tym, co się robi, a także kształtowania własnego charakteru.
„Young Americans” i podobne projekty są bardzo pożądane w polskich szkołach. Mogą być próbą rozwiązania problemu przemocy w szkole. Program „STOP PRZEMOCY W SZKOLE” można by wzbogacić angażując tzw. trudną młodzież w przygotowanie takiego jak ten projektu. Wzorem wielu szkół w Niemczech młodzi ludzie bardzo chętnie wezmą udział w projekcie, z którym młodzież się identyfikuje. Uczniowie stają się skoncentrowanymi, zmotywowanymi ludźmi, którzy dostrzegają alternatywę zachowania w szkole i w domu.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW

Dzień 1 – poniedziałek 25 maj 2015
Ok. godz 18:00 – przyjazd YA do Głogowa, zakwaterowanie i kolacja u rodzin.
Dzień 2 – wtorek 26 maja 2015
10:00 – 13:00 – YA przygotowują sale gimnastyczne, montują swój sprzęt i szykują się do zajęć
13:00 – 14:00 – obiad dla YA i uczniów goszczących YA
14:30 – zbiórka uczestników: I LO i inne szkoły
14:30 – 19:00 – warsztaty z YA
Dzień 3 – środa 27 maj 2015
9:00 – 19:00 – warsztaty z YA (z przerwą na obiad)
Dzień 4 – czwartek 28 maj 2015
10:00 – 15:00 – przygotowanie techniczne (tylko grupa Amerykanów) (z przerwą na obiad)
15:00 – 17:30 – próba generalna (wszyscy)
17:30 – 19:00 – próba generalna (tylko Amerykanie)
19:00 – 21:00 – SHOW
Dzień 5 – piątek 29 maj 2015
Ok. 8:00 – wyjazd YA z Głogowa

ZAPRASZAMY JUŻ TERAZ!
Zależy nam, aby udział w warsztatach mogli wziąć wszyscy zainteresowani!
Zapisy obejmują uczniów wszystkich szkół: od podstawówki po studentów!
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: i.ruebenbauer@gmail.com.
Zgłoszenia przyjmujemy w sekretariacie I LO lub na adres: sekretariat@lo1glogow.pl lub sekretariat@gimglogow.pl
Termin przyjmowania zgłoszeń do 22 maja 2015 / Wpłaty będą przyjmowane do 22 maja 2015.
Kontakt odnośnie udziału w warsztatach i opłat u nauczycieli języka angielskiego I LO w Głogowie lub w sekretariacie szkoły.
KOSZT:
Udział – 200 zł lub 50 euro
Uczestnik goszczący YA (najlepiej po 2 osoby) – 150 zł lub 40 euro (w prezencie 2 bilety na show)

Show – 2 godziny. Akt I – Amerykanie; Akt II – uczestnicy warsztatów
Bilety: Dorośli: 30 zł, młodzież, dzieci, studenci: 15 zł.

Opłaty za warsztaty i show pobierane są przez Young Americans na cele statutowe związane z organizacją warsztatów na całym świecie. Young Americans są organizacją non-profit.