Czerwiec 2020
« Maj

Uczniowie naszej szkoły uczyli się wspólnie ze studentami anglistyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

21.01.2020r. udaliśmy się do Zielonej Góry, aby uczestniczyć w ćwiczeniach ze studentami filologii angielskiej Instytutu Neofilologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, które miałam przyjemność prowadzić. Tematyką zajęć były polsko-angielskie kontakty językowe, w szczególności zjawisko zwane potocznie Ponglishem (Polglishem, Pongliszem itp).  Tytuł zajęć brzmiał: Expressive means in Ponglish – a contact language  variety  used not only by Poles living in English-speaking countries.  Zajęcia miały charakter interakcyjny i warsztatowy.  Po zajęciach odbył się wykład absolwentki naszej szkoły dr Irminy Kotlarskiej pt. Tracing Polish-English language contacts. Wykład dotyczył najstarszych podręczników do nauczania języka angielskiego na ziemiach polskich. Pierwszy taki podręcznik ukazał się już w XVIII wieku! Dziękujemy Pani dr Irminie Kotlarskiej za zaproszenie i bardzo interesujący wykład. Studentom dziękujemy za miłe przyjęcie i życzliwość. Wszystkim uczniom, tj. Emilii Nyczko, Kamili Latus, Natalii Basarze, Julii Brade, Mai Ogłazie, Emilii Krakowiak, Julii Zaorskiej (1e sp), Natalii Olejnik, Amelii Kijewskiej (1d sp), Borysowi Sikorskiemu, Michałowi Stępieniowi, Weronice Kuziorze (1m) oraz Ricie Michałowskiej i Laurze Kinder (2e) dziękuję za wyjazd, zaangażowanie i miły czas. Świetnie się spisaliście na zajęciach akademickich! Kolejny wyjazd na zajęcia ze studentami anglistyki, a w przyszłości ze studentami dziennikarstwa już wiosną.

Urszula Majdańska-Wachowicz