Czerwiec 2020
« Maj

Podsumowanie Projektu Tuwimowskiego

Aktualności

27 stycznia 2014r., w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. B.Krzywoustego w Głogowie, odbył się koncert galowy, podsumowujący Projekt Tuwimowski, realizowany przez I LO, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Głogowie i Głogowskim Stowarzyszeniem Literackim, w ramach zamknięcia obchodów Roku Juliana Tuwima.

Wśród Patronów i Mecenasów działań projektowych znalazły się również Starostwo Powiatowe w Głogowie, Rada Rodziców I LO i Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści”, a także sponsorzy prywatni.

Spotkanie było okazją do wręczenia nagród laureatom konkursów, które tworzyły wspomniany Projekt, tzn. Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliana Tuwima, Plastycznego Konkursu Tuwimowskiego i Konkursu Recytatorskiego Poezji Juliana Tuwima „SŁOPIEWNIE”.

Łącznie, we wszystkich działaniach projektowych, wzięło udział 81 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu głogowskiego.

W koncercie, na który składały się utwory poetyckie i prozatorskie, monologi kabaretowe, miniatury absurdalne oraz piosenki z tekstami autorstwa Juliana Tuwima, zaprezentowali się przed zgromadzoną w auli publicznością laureaci konkursów, a także uzdolnieni uczniowie I LO i Gimnazjum Dwujęzycznego: Maria Rudzińska, Jolanta Drzazga, Kinga Cybulska, Marcelina Nowak, Ada Dec, Edyta Szymańska, Monika Moskalewicz, Ewelina Tarnowska,Monika LewandowskaMaksymilian Baczyński,Błażej Jaskólski, Marcin Piekielniak, Jakub Sikorski,Paweł Tomaszewski.

W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in.: „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” ,”Abecadło”, „Dyzia Marzyciela”i „Zosię Samosię”, Lokomotywę”, „Mieszkańców”, „Naukę” „Kwiaciarkę”,”’Nasza jest noc”, Grande valse brillante”, „Minister elegantiarum”, „Tomaszów”,„Wspomnienie”, „Ptasie radio”, a także fragmenty – napisanej wspólnie z Antonim Słonimskim książki – „W oparach absurdu”.

Występy młodych artystów wzbudziły zachwyt zaproszonych gości, którzy komplementowali ich jeszcze długo po zakończeniu uroczystości. Pojawiły się też propozycje powtórnej prezentacji przygotowanego programu – tym razem przed dużo szerszą publicznością (być może na forum miasta lub podczas jednej z głogowskich cyklicznych imprez kulturalnych o zasięgu ogólnopolskim).

Poniżej prezentujemy wyniki konkursów,wchodzących w skład Projektu Tuwimowskiego:

Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliana Tuwima

Dwie równorzędne pierwsze nagrody: Paulina Kluska – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie oraz Alicja Sienkiewicz Gimnazjum Dwujęzyczne w Głogowie

Druga nagroda: Elżbieta Fornalska I Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego w Głogowie.

Plastyczny Konkurs Tuwimowski

Dwa równorzędne wyróżnienia:

Wiktoria Błaszków i Patrycja Kielin Gimnazjum Nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Głogowie

Dwie równorzędne trzecie nagrody:

Agnieszka Bator Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie

Aleksandra Zahorska I Liceum Ogólnokształcące w Głogowie

Druga nagroda:

Patrycja Skoczylas Gimnazjum Nr 2 im. Ireny Sendler w Głogowie

Pierwsza nagroda:

Tomasz Dziedzic z Technikum nr 6 w Głogowie

Tomasz został również laureatem Nagrody Społeczności Szkolnej I LO

Konkurs Recytatorskiego Poezji Juliana Tuwima „SŁOPIEWNIE”.

Wyróżnienia:

Michalina Horbatowska i Aleksandra Stano – Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum ASLAN w Głogowie

Julia Zygier I Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego w Głogowie

Julia Kuziak Gimnazjum Nr3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana z Głogowa w Głogowie

Kinga Cybulska Gimnazjum Dwujęzyczne w Głogowie

Dwie równorzędne drugie nagrody:

Edyta SzymańskaZespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie

Ewelina Tarkowska I Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego w Głogowie