Maj 2020
« Kwi

Olimpiada Przedsiębiorczości

Sukcesy duże i małe

Dnia 7 marca 2013 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbyły się eliminacje okręgowe  VIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem przewodnim  „Ludzie w przedsiębiorstwie”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I B:  Paweł Kukła oraz Krzysztof Kohlman. Ponad 250 uczestników z  województw dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego musiało zmierzyć się z zagadnieniami z  zakresu przedmiotu Podstawy Przedsiębiorczości. Uczestników sprawdzano nie tylko pod kątem posiadanej wiedzy i umiejętności jej przełożenia na praktykę, ale także badane były reprezentowane przez nich postawy i zachowania przedsiębiorcze oraz   wiedza z zakresu psychologii, socjologii, ekonomii, zarządzania i prawa.

W I etapie Olimpiady,  polegającym na rozwiązaniu testu wiedzy, uczniowie musieli wykazać się  wszechstronną wiedzą wykraczającą poza materiał oraz wykazać się postawami przedsiębiorczymi.
Do II etapu udało się przejść Pawłowi, który znalazł się w 50-tce najlepszych w okręgu. Ten etap polegał na zespołowym rozwiązaniu zadania sytuacyjnego. Po obu etapach uczeń reprezentujący I LO w Głogowie Paweł Kukła zajął wysokie 21 miejsce! Tylko pierwszych 10 osób zakwalifikowało się do etapu centralnego.

Wprawdzie w tym roku Paweł nie pojedzie na eliminacje Centralne do Warszawy, ale trzymamy za niego kciuki na kolejnej Olimpiadzie. Gratulujemy osiągniętego sukcesu w tegorocznej edycji Olimpiady.