Maj 2020
« Kwi

Nowe kierunki na polskich uczelniach

Aktualności > Strefa absolwenta > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Inżynieria Elektroniczna i Komputerowa (Electronic and Computer Engineering – ECE) na Politechnice Wrocławskiej to nowy kierunek, który łączy wiedzę z zakresu tradycyjnej elektroniki z informatyką oraz automatyką i robotyką. Nauka odbywa się w języku angielskim. W rekrutacji liczy się: matematyka, język polski, język obcy nowożytny i jeden przedmiot do wyboru: biologia, chemia, fizyka z astronomią, geografia, informatyka.
Na Uniwersytecie Warszawskim z połączenia Instytutów: Dziennikarstwa oraz Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych powstał Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii. W ofercie dydaktycznej wydziału znajdują się studia I i II stopnia na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, dziennikarstwo i medioznawstwo, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, logistyka i administrowanie w mediach oraz logistyka mediów.
Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku na studiach I i II stopnia proponuje specjalność: fizyka gier komputerowych i robotów.
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach uruchomiła na kierunku mechatronika nową specjalność: samochody elektryczne i hybrydowe.
Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie oferuje nowy kierunek studiów I stopnia o profilu praktycznym: rachunkowość i podatki.