Czerwiec 2020
« Maj

klasa 1e

IMG_0215

Jeżeli interesujesz się naukami przyrodniczymi, lubisz eksperymentować (chemicznie – w doskonale wyposażonym laboratorium), a twoim marzeniem jest studiowanie fizjoterapii, analityki medycznej, kosmetologii, pielęgniarstwa, biotechnologii, nowoczesnych technologii, ochrony środowiska, rolnictwa, leśnictwa, biologii lub chemii, to klasa I e – „biologiczno – chemiczna” rozwinie twoje zainteresowania i pomoże ci spełnić owe marzenia.

Zdobyta wiedza z przedmiotów kierunkowych: biologii i chemii, które możesz realizować w zakresie rozszerzonym pozwoli ci przygotować się do matury na poziomie rozszerzonym i w rezultacie dostać się na wymarzoną uczelnię wyższą.

A może studia za granicą? To też jest możliwe. Nauczyciele języków obcych zadbają o twoją edukację językową i pomogą ci wybrać odpowiednią uczelnię. Znajomość języków obcych w obecnych czasach jest przecież niezbędnym narzędziem do osiągnięcia sukcesu.

Swoje umiejętności językowe możesz również sprawdzić i poszerzyć „na żywo”, w kontaktach z rówieśnikami z niemieckiej szkoły partnerskiej w Langenhagen , z którą co roku prowadzimy wymianę. Jest to wspaniała okazja do poznania ciekawych ludzi i kraju sąsiada.

Wiedzę z innych przedmiotów wykorzystasz w licznych konkursach i olimpiadach, mam nadzieję, że z sukcesami.

Nazywam się Renata Chmielewska, jestem nauczycielką języka niemieckiego i również absolwentką tego liceum. W nowym roku szkolnym będę wychowawcą klasy I e.  Chętnie organizuję różnego rodzaju wyjazdy krajowe  i zagraniczne – uwielbiam góry, wycieczki rowerowe, prowadzę wymianę ze szkołą partnerską w Langenhagen.  Wspólnie możemy wybrać się również do teatru, na Dolnośląski Festiwal Nauki, czy też na ciekawe wykłady lub warsztaty na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jeżeli ciągle jeszcze nie możesz podjąć decyzji odnośnie wyboru klasy, a jesteś człowiekiem otwartym na zdobywanie nowych doświadczeń i zgłębianie tajników wiedzy, ciekawym świata i chętnym do podejmowania nowych wyzwań, nie zwlekaj i dołącz do I e, w której czeka cię mnóstwo przygód: intelektualnych, artystycznych, sportowych.

Mam nadzieję, że razem rozpoczniemy nowy rok szkolny. Do zobaczenia!

Wychowawca Ie