Godło Rzeczypospolitej Polskiej

› Szybki kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Krzywoustego

67 - 200 Głogów
ul. Jedności Robotniczej 10
tel/fax: 76 834 21 38
email: sekretariat@lo1glogow.pl

займ на карту онлайн

Ważne linki

Powiat Głogów Librus

Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020".

› Wirtualna panorama szkoły


Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2022
pon wt śr czw pt sob nie
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Spotkania (nie tylko) autorskie

Przez dwa czerwcowe popołudnia 2004 roku gościliśmy w Galerii „U pana Henia za piecem” grupę najmłodszych mieszkańców naszego miasta.
2. czerwca odbyły się I Głogowskie Potyczki Bajkowe. Było zabawnie , miło i ciekawie. Wszyscy bawili się świetnie, a wróżka Basia Trubicka rozdawała słodkie lizakowe punkty. Turniej zakończył się remisem i pałaszowaniem nagród – łakoci (czekoladki – pyyycha!!!). Potem czytaliśmy bajki. Dziękujemy krasnoludowi Bartkowi Adamczakowi z MOK.
3. czerwca w zupełnych ciemnościach (mamy rolety w kotłownianych oknach!) oglądaliśmy wspólnie z milusińskimi bajki „na kliszach”. Było tło muzyczne i rewelacyjni lektorzy (czytaliśmy z podziałem na role!). Potem na szkolnym boisku odbyło się wielkie Bajo-malowanie. Kolorowej kredy używały dzieci w wieku od ok 2 lat do … (granica wieku nieustannie się przesuwała). Nastrój budowała także muzyka i pyszne ciastka. Gośćmi spotkania byli głogowscy artyści plastyczni z MOK.
Dziękujemy wszystkim pracownikom MOK w Głogowie i naszym kolegom oraz koleżankom, którzy przyczynili się do tego, by świętowanie Dnia Dziecka mogło odbyć się w atrakcyjnej formie i serdecznej atmosferze.

———————————————————————-

18.06.2004 r. o godz 13:00 gościliśmy w Galerii „U Pana Henia za piecem” Dorotę Masłowską, autorkę kontrowersyjnej powieści „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”. Spotkanie odbyło się w ramach X Głogowskich Konfrontacji Literackich i zgromadziło liczną – nie tylko uczniowską – publiczność, która mogła posłuchać opowieści o powstawaniu książki i o barwnym życiu mieszkańców warszawskiej Pragi, a także poznać osobowość pisarki. Spotkanie prowadził niezastąpiony Krzysztof Koman.

———————————————————————-

23 czerwca 2004 r. o godz 17:00, w Galerii „U Pana Henia za piecem” zaprezentowała się grupa teatralna z Gimnazjum nr 5 w Głogowie. Zgromadzeni licznie widzowie obejrzeli inscenizację „Antygony” Sofoklesa w reżyserii p. Ewy Dorocińskiej. Przedstawienie bardzo się podobało. Mamy nadzieję, że ta prezentacja otworzy nowy rozdział działań Galerii.

———————————————————————-

Lato w Galerii 🙂

W dniach od 19 do 31 lipca 2004 roku będą się odbywały w naszej Galerii warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez głogowskich artystów plastyków. Chętnych prosimy o kontakt  z p. Katarzyną Swędrowską. Zapisy ruszają wkrótce. Serdecznie zapraszamy!

———————————————————————-

Nowy rok szkolny w Galerii  „U pana Henia za piecem” – NASZE PLANY I ZAMIERZENIA.

Jesienią chcemy zorganizować spotkanie z nagrodzonymi i dostrzeżonymi podczas X Głogowskich Konfrontacji Literackich uczniami naszej szkoły ( m.in. Dorotą Grzesiak 2f, Anastazją Papiną 2f, Marią Ostrowską 2d, Marzeną Stachów 3b, Ewą Kamińską 3a i Michałem Karpowiczem 3e) – o ile oczywiście będą oni zainteresowani taką formą promocji i wyrażą na nią zgodę.
O szczegółach postaramy się informować na bieżąco. Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w planowanych spotkaniach.

Trwają również przygotowania do kolejnego Amatorskiego Wieczoru Artystycznego, a na 10 grudnia przygotowywana jest promocja tomiku poetyckiego młodych twórców głogowskich.
Jeśli nie pojawią się jakieś nieprzewidziane przeszkody, w grudniu odbędzie się także wieczór poetycko-muzyczny z Judytą Rybak -finalistką VII edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Koncert Galowy tego Konkursu, któremu patronowała Pani Jolanta Kwaśniewska odbył się 26 września 2004r, a Judyta została laureatką nagrody „Od serca” ufundowanej właśnie przez Panią Jolantę Kwaśniewską.

———————————————————————- 18 listopada 2004r. o godz. 18:00, w Galerii  „U pana  Henia za piecem” odbyło się, organizowane we współpracy z Głogowskim Stowarzyszeniem Literackim, spotkanie autorskie z p. Marią Sidorską-Ryczkowską, promujące jej powieść „Stacyjka na Wschodzie i na Zachodzie”. Rozmowę z autorką poprowadził Prezes GSL – pan Krzysztof Jeleń.

———————————————————————-

15 września 2005 roku w Galerii „U pana Henia za piecem” odbył się wieczór filmowy. Wszyscy przybyli mieli okazję zapoznania się z takimi dziełami jak „Fanny i Aleksander”, „Pies andaluzyjski”, „Spaleni słońcem”, „Samotni” oraz kilkoma filmami krótkometrażowymi. Po żywej dyskusji z p.Maciejem Korbutem, cała impreza zakończyła się około północy.

———————————————————————-

28 września 2005 roku w Galerii „U Pana Henia za piecem” odbył się wieczorek poetycki. Spotkanie miało na celu promocję niedawno wydanego „Tomiku z wierszami”, było również połączone z zaprezentowaniem twórczości młodych poetów głogowskich. Mogliśmy zapoznać się z wierszami Doroty GrzesiakWeroniki KoryckiejJoanny MadejDiany PiaseckiejMichała SznurawySzymona MajewskiegoMacieja ŻmidzińskiegoKamili Kozłowskiej oraz Anastazji Papiny. Interesujący wykład na temat współczesnej poezji wygłosił pan Artur Telwikas.

———————————————————————–

21 listopada 2005r. Odbyło się w Galerii „U pana Henia za piecem” spotkanie z głogowskim poetą – p. Tadeuszem Kolańczykiem. Było ono zwieńczeniem warsztatów poetyckich, przeprowadzonych przez p.prof. Natalię Czekaj w klasach 1a i 1f. Składało się z programu artystycznego, przygotowanego przez uczniów klasy 1a – w oparciu o wiersze p.Kolańczyka – oraz rozmowy z poetą. Miejmy nadzieję, że takich spotkań będzie znaczne więcej, pomagają one bowiem poznać i docenić nasze rodzime środowisko kulturotwórcze.

———————————————————————-

28 listopada 2005 roku w Galerii  „U pana Henia za piecem” gościliśmy Adama Błażejewskiego, Mateusza Pakułę i Jacka Głowackiego. Młodzi pasjonaci poezji współczesnej podzielili się ze zgromadzoną na spotkaniu młodzieżą swoją wiedzą, pokazali własne kontrowersyjne spojrzenie na świat, przedstawili koncepcję hierarchizacji środowiska poetyckiego, w którym obok nadal młodych, choć już 40 – to letnich poetów, otwiera się miejsce dla debiutujących nastoletnich twórców.

———————————————————————-

8 grudnia 2005r., z okazji stulecia przyznania Henrykowi Sienkiewiczowi Literackiej Nagrody Nobla za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości epickiej, odbył się w naszej szkole cykl imprez skupionych wokół osoby pisarza i napisanych przez niego powieści. Jedną z nich była, zaprezentowana w Galerii „U pana Henia za piecem” wieczornica, przygotowana przez klasę 2a i p.prof. Ewą Woźnicką.

———————————————————————-

23 maja 2006r. w Galerii  „U Pana Henia za piecem” ogłoszone zostały wyniki kolejnej edycji Konkursu Poezji Religijnej DABAR – ZNACZY SŁOWO. Nagrody i wyróżnienia wręczali:           p. Krzysztof Jeleń i p. Katarzyna Swędrowska – Prezes i Wiceprezes Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego. Wyniki okazały się niezwykle korzystne dla uczniów naszej szkoły, gdyż I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przypadło w udziale Dorocie Grzesiak z kl. 3f.
Mogliśmy też posłuchać fragmentów nagrodzonych wierszy w interpretacji Alicji ŻokPauliny Pietrowiak ,Małgorzaty Kisielewskiej Pauli Hinc.

———————————————————————–

2 czerwca 2006r. o godz. 11.00 w Galerii „U pana Henia za piecem”, w ramach XII Głogowskich Konfrontacji Literackich, odbyło się spotkanie autorskie z poetką – panią Ireną Kołowrocką. Poprowadziła je – w niezwykle dynamiczny i profesjonalny sposób – Paulina Pietrowiak z kl. 2a. Warto było choć na moment zajrzeć – posłuchać poezji, zadać pytanie i wziąć udział w ożywionej dyskusji, która trwała aż do godziny 13.00.

———————————————————————-

15 grudnia 2006r. w Galerii „U pana Henia za piecem”miało miejsce spotkanie poetyckie. Tym razem jego bohaterem był p.Rafał Brasse – poeta, absolwent naszego liceum, obecnie nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej. Spotkanie (zorganizowane we współpracy z Głogowskim Stowarzyszeniem Literackim) było okazją do promocji kolejnego tomiku wierszy autorstwa p. R.Brasse zatytułowanego „Oblicze”.
Oprawę wspomnianego wyżej spotkania stanowiła, towarzysząca mu, wystawa fotografii Krzysztofa „Tzunami” Poznańskiego.

———————————————————————-

21 lutego 2007r. w Galerii „U pana Henia za piecem” odbyło się kolejne spotkanie autorskie, będące podsumowaniem warsztatów poetyckich. Gościem spotkania była p.prof. Katarzyna Swędrowska. Spotkanie przygotowała klasa 2c, pod opieką p. prof. Natalii Czekaj.

———————————————————————-

15 czerwca 2007r. W Galerii „U pana Henia za piecem” odbyło się spotkanie z Tomaszem Fellmannem – poetą, gościem XIII Głogowskich Konfrontacji Literackich. Spotkanie prowadził tegoroczny maturzysta i poeta w jednej osobie – Jakub Rawski z klasy 3a. Uczestniczyli w nim uczniowie klas Ia i Ie wraz z p. prof. Katarzyną Swędrowską. W trakcie spotkania można było posłuchać recytacji wierszy poety w wykonaniu uczennic kl. Ie: Marty JetonJustyny Niemirowskiej i Małgorzaty Bączewskiej, opowieści p. Fellmana o jego życiu i roli, jaką odgrywa w nim poezja.
Poeta odpowiadał również na pytania zadawane przez uczniów.

———————————————————————–

5 września 2007r. odbył się w Galerii „U pana Henia za piecem” wernisaż wystawy prac plastycznych studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Przybyli nań autorzy prezentowanych prac, ich wykładowcy, rodziny i przyjaciele oraz wszyscy wielbiciele sztuki, wśród których nie zabrakło p. dyrektor B.Kowalczykowskiej. W miłej i serdecznej atmosferze, przy płynącej z głośników muzyce, sącząc kawę (i smakując domowe wypieki) – zebrani oglądali ekspozycję, dyskutowali, wymieniali wrażenia i nawiązywali nowe znajomości.
Na wystawę składają się rzeźby, grafiki, instalacje, rysunki i obrazy reprezentujące różne techniki plastyczne. Będą one prezentowane w Galerii „U pana Henia za piecem” do końca października 2007r. w godzinach popołudniowych.

———————————————————————-

13 czerwca 2008 r w Galerii „U pana Henia za piecem” odbyło się kolejne spotkanie autorskie, którego gościem była p.Wiesława Kluszczyńska, uczestniczka (a jak się potem okazało również jedna z głównych laureatek) XIV Głogowskich Konfrontacji Literackich. Rozmowę z poetką poprowadziła Dorta Mróz z klasy 2e, a wiersze naszego Gościa recytowała Agata Kubisz z kl. 1g.

———————————————————————-

4 września 2008r. o godz. 17.00 w Kotłowni „U PANA HENIA ZA PIECEM”, miało miejsce POPOŁUDNIE ARTYSTYCZNE – „W KRAINIE SŁOWA”. Impreza odbyła się w ramach FESTIWALU WOKÓŁ PIĘCIU MUZ – Weekendu Qlturalnego „W okolicach poezji”, organizowanego we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Goście, którzy pojawili się tego dnia w naszej galerii mogli posłuchać poetyckich prezentacji uzdolnionych głogowskich recytatorek: Aleksandry Frali (III LO), Adrianny Mateckiej (I LO), Alicji Pierzchały (I LO) oraz Marty Jeton (I LO).