Godło Rzeczypospolitej Polskiej

› Szybki kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Krzywoustego

67 - 200 Głogów
ul. Jedności Robotniczej 10
tel/fax: 76 834 21 38
email: sekretariat@lo1glogow.pl

займ на карту онлайн

Ważne linki

Librus Powiat Głogów

Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020".

› Wirtualna panorama szkoły


Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2020
pon wt śr czw pt sob nie
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nasi Olimpijczycy

Oto olimpijczycy i ich największe osiągnięcia:

BIOLOGIA

  • Irena Banaś – finalistka Centalnej Olimpiady Biologicznej (1974)
  • Teresa Towpik – laureatka III stopnia Centalnej Olimpiady Biologicznej (1976)
  • Waldemar Herman – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1977)
  • Zygmunt Olszewski – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1977)
  • Stanisław Wyrzykowski – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1978)
  • Olga Bielaziun – finalistka Centralnej Olimpiady Biologicznej (1979)
  • Ewa Mędrala – finalistka Centralnej Olimpiady Biologicznej (1981)
  • Janusz Witowski – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1981)
    Laureat I stopnia Centralnej Olimpiady Biologicznej (1982)
  • Jarosław Ryniec – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1981)
  • Maria Petecka – finalistka Centralnej Olimpiady Biologicznej (1982)
  • Ewa Aleksandrowicz – finalistka Centralnej Olimpiady Biologicznej (1983)
  • Jan Baraniecki – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1983)
  • Beata Nawara – finalistka Centralnej Olimpiady Biologicznej (1984)
  • Paweł Kwiatkowski – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1984)
  • Monika Ziółkowska – finalistka Centralnej Olimpiady Biologicznej (1985)
  • Paweł Olejniczak – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1985, 1986)
  • Mirosław Bogusz – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej(1985, 1986)
  • Adrianna Wilczyńska – finalistka Centralnej Olimpiady Biologicznej (1986)
  • Małgorzata Pazoła – finalistka Centralnej Olimpiady Biologicznej(1988)
  • Maciej Szczygieł – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1988)
    Laureat II stopnia Centralnej Olimpiady Biologicznej (1989)
  • Adrian Włodarczak – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1989)
  • Andrzej Kania – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1990)
  • Remigiusz Szczepanowski – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1992)
  • Wojciech Tanecki – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1992)
    Laureat III stopnia Centralnej Olimpiady Biologicznej (1993)
  • Maciej Pelczar – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1993)
  • Paweł Kucharski – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1994)
  • Joanna Punicka – finalistka Centralnej Olimpiady Biologicznej (1994,1995)
  • Krzysztof Malinowski – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1995)
  • Waldemar Skibiszewski – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (1999)
  • Marcin Wandycz – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów za pracę badawczą z biologii (1999)
  • Anna Biazik – finalistka Centralnej Olimpiady Biologicznej (2001)
  • Piotr Dziergawko – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (2001)
    Laureat III stopnia Centralnej Olimpiady Biologicznej (2002)
  • Barbara Dziergawko – finalistka Centralnej Olimpiady Biologicznej (2005)
  • Paulina Hames – finalistka Centralnej Olimpiady Biologicznej (2006, 2007)
  • Jakub Olszewski – finalista Centralnej Olimpiady Biologicznej (2011)
  • Filip Sawczak – laureat Centralnej Olimpiady Biologicznej ( 2014, 2015)
  • Szymon Blida – laureat Centralnej Olimpiady Biologicznej (2018)
  •  
    MATEMATYKA

    • Piotr Kucharczyk – VI miejsce w Centralnej Olimpiadzie Matematycznej (1952)
    • Włodzimierz Martyński – finalista Małej Olimpiady Matematycznej (1996)

     
    WIEDZA O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM, WIEDZA O PAŃSTWIE I PRAWIE

    • Mirosław Kida – laureat, X miejsce w centralnym finale Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (1973)
    • Mirosław Kida – laureat, IV miejsce w centralnym finale Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (1974)
    • Leszek Wallner – laureat, VI miejsce w finale Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (1975)
    • Bożena Andruszkiewicz – laureatka, II miejsce w finale Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (1978)
    • Marek Gargul – laureat Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (1983)
    • Mateusz Radajewski – laureat, XIII miejsce w finale Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym(2006), finalista(2007)
    • Tomasz Bednarek – finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (2012)
    • Alan Żukowski – finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (2015)
    • Kacper Koman – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie (2016)
    • Kacper Koman – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie (2017)
    • Daniel Nowak – finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (2019)
    • Daniel Nowak – laureat i zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu „Od mundurka do togi”(2019)
    • Daniel Nowak – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie(2020)
    •  
      CHEMIA

      • Stanisław Hapel – laureat, I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej (1963)
      • Piotr Poks – finalista centralnej Olimpiady Chemicznej (1987,1988)
      • Wojciech Tanecki – laureat Olimpiady Chemicznej (1992,1993)
      • Filip Sawczak – drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Alchemik (2012)
      • Filip Sawczak – laureat Olimpiady Chemicznej (2014, 2015)

       
      HISTORIA

      • Michał Andrejczuk – laureat Olimpiady Historycznej (1997, 1999)
      • Tomasz Płonek – finalista Tematycznej Olimpiady Historycznej (2002)
      • Andrzej Szustak – laureat Tematycznej Olimpiady Historycznej (2002)
      • Piotr Sekulski – finalista Olimpiady Historycznej (2008, 2009)
      • Michał Kosałka – finalista Olimpiady Tematycznej: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego (2017)
      • Daniel Nowak – laureat Olimpiady Historycznej (2019)
      • Daniel Nowak – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady o III RP (2019)
      •  
        EKOLOGIA

        • Joanna Punicka – finalistka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (1993)
        • Anna Biazik – finalistka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (1997)
        • Anna Puzio – finalistka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (2000, 2001)
        • Piotr Dziergawko – finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (2000)
        • Aleksandra Niezgoda – finalistka XVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (2003)
        • Jakub Ratajczak – finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (2005, 2006)
        • Natalia Bojko – finalistka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (2010, 2011)
        • Jakub Olszewski – finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (2011)
        • Filip Sawczak – laureat Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (2014)
        • Wojciech Makara – finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (2019)
        •  
          GEOGRAFIA

          • Zbigniew Kotowski – laureat, IV miejsce w finale Olimpiady Geograficznej (1974)
          • Iwona Parzyńska – finalistka Olimpiady Geograficznej (1979)
          • Elżbieta Kacprzak – finalistka Olimpiady Geograficznej (1979)
          • Dariusz Sikorski – finalista Olimpiady Geograficznej (1981)
          • Marcin Piotrowicz – finalista Olimpiady Geograficznej (1992)
          • Jakub Makuch – laureat Olimpiady Geograficznej (1996)
          • Piotr Krzyżaniak – zwycięzca konkursu ogólnopolskiego w projekcie Eduscence; wziął udział w wyprawie naukowej do Polskiej Stacji Polarnej Horsund na Spitsbergenie (2013)
          • Kacper Rossa – finalista Olimpiady Geograficznej (2014)
          • Michał Grzesiński – laureat Olimpiady Geograficznej (2016)
          • Filip Chrzuszcz – finalista Olimpiady Geograficznej (2017)

           
          UNIA EUROPEJSKA

          • Marcin Malak – III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Moja Przyszłość w Unii Europejskiej ( 2003)
          • Tomasz Płonek – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Parlamentaryzmie Europejskim (2003)
          • Andrzej Szustak – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Parlamentaryzmie Europejskim (2003)
          • Filip Chrzuszcz – finalista Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Europie My w Europie (2016)

           
          FILOZOFIA

          • Katarzyna Jeleń – finalistka Olimpiady Filozoficznej (2007)
          • Tomasz Bednarek – laureat I miejsca Olimpiady Filozoficznej (2011)
          • Justyna Lisowska – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Filozofii Klasycznej (2016)

           
          JĘZYK POLSKI, KULTURA, SZTUKA 

          • Jolanta Góralczyk – wyróżnienie w krajowym finale Konkursu Recytatorskiego (1976)
          • Małgorzata Łodej – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (1978)
          • Marta Mizuro – finalistka Olimpiady Artystycznej (1989)
          • Magdalena Sarbinowska – finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (2011)
          • Zuzanna Daniec – finalistka Olimpiady Artystycznej (2012)
          • Patrycja Skoczylas – laureatka Międzynarodowego Konkursu Filmowego (2016)
          • Patrycja Skoczylas – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego Rozwój ma wiele twarzy (2016)
          • Michał Buler – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (2016)
          • Karolina Gryka – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Z. Skwary (2016)

           
          JĘZYK ROSYJSKI

          • Elżbieta Malinowska – finalistka Olimpiady Języka Rosyjskiego (1976)
          • Elżbieta Skibicka – finalistka Olimpiady Języka Rosyjskiego (1976)
          • Ewa Wasilczuk – finalistka Olimpiady Języka Rosyjskiego (1979)
          • Elżbieta Olechna – finalistka Olimpiady Języka Rosyjskiego (1980)
          • Dorota Zarzecka – finalistka Olimpiady Języka Rosyjskiego (1985)
          • Marcin Nowak – laureat Olimpiady Języka Rosyjskiego (1997)
          • Janina Timoszyk – finalistka Olimpiady Języka Rosyjskiego (2010, 2011)

          JĘZYK ANGIELSKI

          • Agnieszka Klich – finalistka Centralnej Olimpiady Języka Angielskiego (1986)
          • Alicja Malica – finalistka Olimpiady Języka Angielskiego (2017)
          •                                       JĘZYK ŁACIŃSKI

          • Marek Rabij – finalista Olimpiady Języka Łacińskiego (1993)

          JĘZYK NIEMIECKI

          • Patrycja Skoczylas – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Deutsch Wagen Tour (2014)
          • Patrycja Skoczylas – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Deutschfreund (2015)
          • Patrycja Skoczylas – finalistka Olimpiady Języka Niemieckiego (2017)

          ASTRONOMIA

          • Roman Bochanysz i Ludwik Lehman – I miejsce w Centralnych Eliminacjach Olimpiady Astronomicznej (1973)

          FIZYKA

          • Lesław Rachwał – laureat, XI miejsce w finale LIII Olimpiady Fizycznej (2004)

          INFORMATYKA

          • Marcin Koszów – finalista Olimpiady Informatycznej (2002)
          • Michał Nowak – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Dialnet Masters (2007)
          • Bartosz Lampart – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Dialnet Masters (2007)
          • Maciej Jaworski – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Dialnet Masters (2007)
          • Damian Wójcik – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Dialnet Masters (2007)
          • Jakub Stępniak – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Dialnet Masters (2011)
          • Maksymilian Taśmiński – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Dialnet Masters (2011)
          • Mateusz Tylman – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Dialnet Masters (2011)
          • Kacper Wójtowicz – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Dialnet Masters (2011)

          EKONOMIA

          • Paweł Kukła – finalista Olimpiady Ekonomicznej (2014)

          PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

          • Paweł Kukła – finalista Olimpiady Przedsiębiorczości (2014), laureat Olimpiady Przedsiębiorczości (2015)
          • Michał Grzesiński – laureat Olimpiady Przedsiębiorczości (2016)
          • Michał Grzesiński – laureat Olimpiady Przedsiębiorczości (2017)

          INNE

        • Żaneta Niemasz – finalistka Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH
        • Julia Jagieła – finalistka Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności (2016)
        • Julia Jagieła – finalistka Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności (2017)
        • Zuzanna Hucała – finalistka Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności(2019)
        • Zuzanna Hucała – finalistka Olimpiady o Żywieniu i Żywności(2020)