Czerwiec 2020
« Maj

Charytatywny Mecz Matematyczny

Stowarzyszenie „Skuteczni Wolontariusze” pragnie zaprosić wszystkich uczniów zainteresowanych matematyką na Charytatywny Mecz Matematyczny, który odbędzie się w piątek 6.03.2020r. w godz. 9-13 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie przy ul. Jedności Robotniczej 10. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Głogowa.

Pragniemy przedstawić uczniom zebranym na wydarzeniu niestandardowe podejście do nauki matematyki. Zgromadzeni uczniowie będą świadkami Meczu Matematycznego pomiędzy uczniami I Liceum Ogólnokształcącego a absolwentami szkoły. Rozgrywka odbędzie się według regulaminu Dolnośląskich Meczów Matematycznych – renomowanego konkursu na Dolnym Śląsku. Zostaną przedstawione rozwiązania niestandardowych zadań, które wzbogacą ścisłe myślenie i pozwolą wykroczyć poza granice standardowej lekcji matematyki. Ponadto zostanie przedstawiony wykład pt. „Czy liczby zespolone są nam potrzebne?”. Wygłosi go Pani Janina Płaskonka-Fietkowska. Uczestnicy wydarzenia będą mieli zatem znakomitą okazję do poszerzenia swojej wiedzy i horyzontów matematycznych.

Jednakże nadrzędnym celem wydarzenia jest wsparcie Honoraty Babuli – absolwentki I Liceum Ogólnokształcącego, aktualnie studentki Uniwersytetu Wrocławskiego. Honorata cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. W lipcu tego roku udaje się do USA na operację, która daje jej nadzieję na przywrócenie sprawności. Do realizacji tego celu potrzeba jeszcze pewnych środków finansowych. Dlatego też Stowarzyszenie „Skuteczni Wolontariusze” wraz z I Liceum Ogólnokształcącym organizuje Charytatywny Mecz Matematyczny. Za jego rozegranie i zdobycie odpowiedniej liczby punktów sponsorzy przekażą określoną sumę pieniędzy na pomoc Honoracie. Pragniemy również zaprosić do bezpośredniego wsparcia uczniów obecnych na wydarzeniu. Stąd w trakcie Meczu będą obecni wolontariusze z puszkami, do których będzie można wrzucić dobrowolną darowiznę.

Charytatywny Mecz Matematyczny będzie prawdziwą ucztą dla wszystkich pasjonatów matematyki. Nie tylko pozwoli niejednemu uczniowi na odkrycie nowych ciekawostek matematycznych, ale również będzie to okazja do wymiany doświadczeń z absolwentami szkoły średniej – aktualnie studentów wyższych uczelni. Ponadto będzie to znakomita możliwość doświadczenia wspólnego działania na rzecz drugiego człowieka – w tym przypadku dla Honoraty Babuli. Pragnę gorąco zachęcić Państwa szkołę do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

W załączniku przesyłam grafikę promującą wydarzenie. Będę niezmiernie wdzięczny za przekazanie informacji zainteresowanym uczniom i zorganizowanie grupy, która weźmie udział w wydarzeniu.
Bardzo proszę o przekazanie do końca lutego orientacyjnej informacji, ilu uczniów Państwa szkoły chciałoby uczestniczyć w wydarzeniu.

Gdyby mieli Państwo pytania związane z Charytatywnym Meczem Matematycznym, proszę o kontakt ze Stowarzyszeniem – mailowy bądź pod numerem telefonu: 500346782.

Z poważaniem,

Filip Dyba