Czerwiec 2020
« Maj

Bioetyka jako nowość na uczelniach

Do tej pory była specjalnością na filozofii lub studiach podyplomowych. Od tego roku bioetykę jako kierunek można studiować na Uniwersytecie Warszawskim – studia II stopnia (magisterskie). I nie tylko tam.

Bioetyka to studia dla osób zainteresowanych tematyką etyki w kontekście nauk biomedycznych. Po ich ukończeniu uzyskuje się uprawnienia do profesjonalnego pełnienia funkcji członka komisji bioetycznych, do świadczenia usług w zakresie konsultacji klinicznych. Miejscem pracy mogą być instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe zajmujące się problematyką ochrony zdrowia i ochroną praw pacjenta.

W naszej szkole podstawowe zagadnienia z zakresu bioetyki poznajemy już na lekcjach etyki.

Szczegółowe informacje na temat nowego kierunku studiów znajdziecie na stronie internetowej www.bioetyka.uw.edu.pl oraz w numerze 2 czasopisma Cogito. Czasopismo dostępne jest w bibliotece szkolnej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!