Maj 2020
« Kwi

Drodzy Uczniowie! Na pewno zastanawiacie się, gdzie możecie znaleźć darmowe książki? Przedstawiam Wam bogaty wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł: darmowych (lub prawie darmowych) ebooków i audiobooków. Oczywiście, jest ich więcej, ale szczególnie te będą dla Was przydatne.

WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE

WolneLektury.pl
Całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl
Znany już Wam serwis, który zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl
Zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów. Nie wymaga logowania.

Polona.pl
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

OFERTY FIRM

Empik Premium – bezpłatnie przez 60 dni
Promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.
Jak skorzystać z promocji?
Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
Aktywuj usługę Empik Premium.
Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.
Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Publio – darmowe ebooki
To księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Wydawnictwo SQN – ebook za złotówkę
Wydawnictwo SQN przez 14 dni będzie oferowało jeden ebook dziennie za złotówkę. Adresy sklepów to SQNStore.pl oraz LaBotiga.pl.

Nexto
Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.
AUDIOBOOKI

Polska-Poezja.pl
Klasyka polskiej poezji czytana przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

Wszystkich pozdrawiam i życzę pokładów zdrowia. Monika Gertner