Godło Rzeczypospolitej Polskiej

› Szybki kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Krzywoustego

67 - 200 Głogów
ul. Jedności Robotniczej 10
tel/fax: 76 834 21 38
email: sekretariat@lo1glogow.pl

займ на карту онлайн

Ważne linki

Librus Powiat Głogów

Złota Szkoła 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020".

› Wirtualna panorama szkoły


Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2020
pon wt śr czw pt sob nie
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

BEZPIECZNY INTERNET

Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

BEZPIECZNY INTERNET
1. Zainstaluj na komputerze oraz uruchom:
a) Oprogramowanie antywirusowe.
b) Zaporę ogniową z systemem ochrony przed włamaniami.

2. Regularnie jak tylko jest dostępna przeprowadź aktualizację oprogramowania zainstalowanego na komputerze, a zwłaszcza systemu operacyjnego, przeglądarki internetowej i innych aplikacji, które korzystają z Internetu.

3. Jak najczęściej aktualizuj, bazy sygnatur oprogramowania antywirusowego.

4. Aktualizując oprogramowanie zawsze korzystaj z zaufanych stron internetowych, najlepiej producenta danego pakietu oprogramowania.

5. Ważne aby podczas korzystania z przeglądarki upewniać się, że adres wpisany w pasku adresu jest poprawny. Łatwo jest się pomylić. Złodzieje internetowi bardzo często wykorzystują literówki w adresach stron internetowych aby wyłudzić dane osobowe lub pieniądze.

6. Domyślnie w Internecie (ze szczególnym uwzględnieniem poczty elektronicznej) informacje są przesyłane w jawnej postaci (nie są szyfrowane). Mogą być one przechwycone i odczytane przez osoby nieupoważnione. Dlatego, aby zapewnić poufność lub integralność przesyłanych danych, jeśli jest to tylko możliwe, to korzystaj z połączeń szyfrowanych z wykorzystaniem protokołu TLS/SSL. Potwierdzeniem nawiązania bezpiecznego połączenia jest ikona kłódki umieszczana (w zależności od przeglądarki internetowej) obok paska URL lub w dolnej części ekranu przeglądarki, a także adres URL rozpoczynający się od „https”.

7. Nie odpowiadaj na wiadomości pocztowe, w których jesteś proszony(a) o podanie lub zweryfikowanie poufnych wiadomości (np. danych osobowych, identyfikatorów i haseł dostępu, numer konta lub karty kredytowej itp.).

8. Unikaj klikania na podejrzane linki podawane w wiadomościach pocztowych lub na stronach WWW.

9. Nie otwieraj, nie uruchamiaj i nie instaluj żadnych plików lub programów (w szczególności z rozszerzeniem „exe”, „com”, „bat”, „reg”, „scr”, „cpl”, „vbs”, „js”, „pif”, „jar”) nieznanego pochodzenia, pobranego z niezaufanej strony WWW lub otrzymanego pocztą elektroniczną. Jeżeli wiadomość pochodzi od znanego nadawcy, przed otwarciem zaleca się sprawdzić załącznik za pomocą programu antywirusowego i ewentualnie potwierdzić, że taka wiadomość została wysłana przez nadawcę.

10. Zachowaj szczególną ostrożność podczas otwierania wiadomości pocztowych pochodzących od nieznanych nadawców.
11. Zachowaj szczególną ostrożność podczas korzystania z Internetu w miejscach
publicznych lub za pomocą łączy radiowych (np. w kafejkach internetowych, hot spoty, itp.). Ogranicz w takim przypadku do minimum wykonywanie zakupów w sklepach internetowych lub dostęp do usług bankowości elektronicznej
12. NIE UDOSTĘPNIAJ LINKÓW DO ZAJĘĆ OSOBOM SPOZA SZKOŁY!!!