Czerwiec 2020
« Maj

Absolwentka I LO na The World Games Wrocław 2017

Aktualności

Od 20 do 30 lipca 2017r. we Wrocławiu odbywały się 10 Igrzyska Sportów Nieolimpijskich – The World Games. (To największa na świecie impreza dla tych  dyscyplin).

Podczas The World Games Wrocław 2017 nasza ekipa zdobyła 30 medali (9 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych). Pięknym polskim akcentem, z którego powinniśmy być również dumni, jest to, że finałowy mecz piłki ręcznej plażowej drużyn żeńskich prowadziła polska para sędziowska: Edyta Jaworska, Anna Gaweł. Jest to fakt niezwykle ważny i radosny dla naszej szkolnej społeczności, gdyż Edyta Jaworska jest absolwentką I LO (matura: 2009). Nominacja do sędziowania meczu finałowego najważniejszej dla piłki ręcznej plażowej imprezy – to wyraz docenienia talentu, zaangażowania, profesjonalizmu i samodoskonalenia. To wyróżnienie, na które pracuje się latami. Edyta swoją przygodę z „plażówką” zaczęła jeszcze podczas nauki w liceum, kiedy sama uprawiała tę dyscyplinę. Po latach zdobyła uprawnienia sędziowskie. Była sędzią wielu turniejów w całej Polsce. Doceniając jej postawę i umiejętności, Związek Piłki Ręcznej w Polsce skierował ją na kurs sędziego EHF (European Handbal Federation), skąd trafiła na szczebel IHF (International Handbal Federation). Daje on możliwość sędziowania rozgrywek piłki ręcznej plażowej podczas zawodów międzynarodowych na szczeblu światowym (Mistrzostwa Świata, The World Games, od przyszłego roku – Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, a później także Olimpiady).

Edyto – jesteśmy z Ciebie dumni i trzymamy kciuki! Życzymy Ci sędziowania finałów rozgrywek olimpijskich 🙂

Zdjęcie indywidualne: Grzegorz Trzpil

Zdjęcie plakatowe: portal Beach Handball Summer Superliga