Czerwiec 2020
« Maj

26 marca PWSZ w Głogowie odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie-organizowany przez Posła na Sejm RP Wojciecha Zubowskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Sejmu -Marek Kuchciński. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu polkowickiego i głogowskiego (około 80 uczniów).

NAJWIĘKSZĄ WIEDZĄ Z TEMATYKI KONKURSOWEJ WYKAZAŁ SIĘ DANIEL NOWAK ZAJMUJĄC I MIEJSCE.
Na podium znalazła się również Julia Zbaraszewska zajmując III miejsce.

Cała dzisiejszą nasza ekipa konkursowa zasługuje na uznanie!!!
Jesteście Najlepsi:)))

Jak mówią organizatorzy: ,,konkurs nie należy do najłatwiejszych. Najpierw był wykład, pytania, a dopiero później uczestnicy musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru. Co ciekawe, za nieprawidłowe odpowiedzi można było otrzymać punkty ujemne. Uczestników to jednak nie przeraziło. Jak mówią, wiedzę na temat funkcjonowania państwa powinien posiadać każdy……”

A tak wypowiadali się uczniowie:

Ten konkurs to dobra okazja do sprawdzenia swojej wiedzy. Spodziewam się pytań o proces ustawodawczy, funkcje sejmu, zadania. Jesteśmy uczestnikami fakultetu z WOS-u, więc czuję się przygotowany. Myślę, że będzie też przy tym trochę zabawy – mówi Oskar Klepusewicz z I LO w Głogowie. – Dużo osób z naszego środowiska nie interesuje się tematyką państwa. WOS jako przedmiot również nie jest bardzo popularny, a to ważny przedmiot. Takie inicjatywy jak ten konkurs są potrzebne. Powinno być ich więcej, aby zainteresować innych tym, jak działa państwo – dodaje Paula Chojnacka.