Powiat Głogów Librus

« Sie

Bezpieczna szkoła !!!

List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Warszawa, 28 sierpnia 2020 r.

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy i Nauczyciele,

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.

Rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021. Jaki będzie? Co przyniesie? Czego nas nauczy?  Co utwierdzi,  a co zmieni?  Przed jakimi zadaniami i wyzwaniami postawi? Jakie furtki zamknie,  a jakie otworzy? Jacy będziemy, gdy dobiegnie końca?

Tak wiele pytań, oczekiwań, wyobrażeń…

Stajemy u jego początku pełni niepewności, ale i nadziei.

Chcemy, by był jak najlepszy, bezpieczny i owocny.

Chcemy, by obfitował w zdarzenia i doznania niosące radość, uśmiech i satysfakcję.

Ostatnie miesiące nauczyły nas, że nie na wszystko mamy wpływ. Wiemy jednak  także, że wiele wciąż zależy od nas  – od naszych wyborów, decyzji i postaw, od naszego poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, konsekwencji i zdyscyplinowania.

Już od pierwszych chwil spędzonych w szkole konieczne i ważne będzie podporządkowanie się określonym rygorom, procedurom,  zasadom postępowania w różnych sytuacjach. Jeśli potraktujemy je świadomie i z powagą, jeśli będziemy ze sobą współpracować, wzajemnie siebie słuchać i darzyć życzliwością – uda nam się nie uronić wartości ani jednej wspólnie spędzonej chwili i uczynić ten rok szkolny najlepszym z możliwych.

O to się postarajmy i tego sobie  – u jego progu – wzajemnie życzmy!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne