Marzec 2020
« Lut   Kwi »

Drodzy Uczniowie! Na pewno zastanawiacie się, gdzie możecie znaleźć darmowe książki? Przedstawiam Wam bogaty wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł: darmowych (lub prawie darmowych) ebooków i audiobooków. Oczywiście, jest ich więcej, ale szczególnie te będą dla Was przydatne.

Uwaga Matury Próbne !!!

Drodzy Trzecioklasiści,
na stronie internetowej CKE (www.cke.gov.pl), w terminie 2 – 8 kwietnia 2020 dostępne będą arkusze próbnej matury 2020.
Zachęcamy wszystkich gorąco do skorzystania z tej formy powtórzenia, ugruntowania wiadomości i przygotowania się do egzaminu maturalnego.
Aby się sprawdzić, proszę pobrać arkusze ze strony CKE (www.cke.gov.pl) i rozwiązać je w dowolnym, wybranym przez siebie czasie, ale po odbyciu obowiązkowych zajęć lekcyjnych. Zdalne zajęcia lekcyjne ww. terminie odbywają się zgodnie z planem lekcji.
Ważne jest, aby rozwiązywać zadania w domu samodzielnie i w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie.
Arkusze do próbnego egzaminu maturalnego
Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.
Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, pliki z danymi do zadań z informatyki oraz zapisy nutowe i fragmenty muzyczne do zadań z historii muzyki, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w poniższych terminach.

2 kwietnia:
Ok. godz. 9.00 – język polski pp
Ok. godz. 14.00 – język polski pr i fizyka pr

3 kwietnia:
Ok. 9.00 – matematyka pp
Ok. 14.00 – matematyka pr, filozofia pr, język łaciński pr, historia sztuki pr, historia muzyki

6 kwietnia:
Ok. 9.00 – języki obce nowożytne pp
Ok. 14.00 – języki obce nowożytne pr

7 kwietnia:
Ok. 9.00 – biologia pr i wos pr
Ok. 14.00 – geografia pr i informatyka pr

Ok. 9.00 – chemia pr i historia pr

Zasady oceniania
Arkusze maturalne oraz sposoby rozwiązania zadań zostaną omówione z nauczycielami po powrocie do szkoły lub w (zdalnej) formie i czasie ustalonym przez nauczyciela.
Na stronie internetowej CKE zasady oceniania zostaną zamieszczone 22 kwietnia br.
Przypominam, że próbny egzamin jest dobrowolny. Odbywa się w celu informacyjnym oraz diagnostycznym. Wyniki egzaminu nie mogą być oceniane.
Powodzenia
Janusz Kosałka