Marzec 2020
« Lut   Kwi »

Organizacja zajęć od 25 marca

Drodzy Uczniowie!

Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych, na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.

Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia żadnego z Was z obowiązku szkolnego /obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

Organizacja nauki polega na tym, że od dnia 25 marca 2020r. na czas ograniczenia funkcjonowania szkoły, czyli do 10 kwietnia 2020r. stajecie się uczestnikami procesu dydaktycznego poprzez dziennik elektroniczny Librus, pocztę elektroniczną oraz inne formy nauczania na odległość, zaproponowane przez nauczycieli.

Każdy z Was będzie uczestniczył w nauczaniu online poprzez dziennik elektroniczny Librus według dotychczasowego planu lekcji każdej klasy. Należy zatem w ww. terminie, od poniedziałku do piątku, logować się w określonym czasie zgodnym z planem lekcji do dziennika elektronicznego Librus i odczytywać wiadomości od nauczyciela, z którym w danym momencie macie planowane zajęcia lekcyjne i który poprzez dziennik elektroniczny przekaże Wam wszelkie materiały dydaktyczne oraz informacje, dotyczące poszczególnych lekcji.

Wasze logowanie do dziennika elektronicznego Librus w poszczególnych dniach i wskazanych godzinach lekcji online jest potwierdzeniem obecności na zajęciach. Wszelkie zadania, wykonywane przez Was i odsyłane taką samą drogą elektroniczną, podlegają sprawdzeniu przez nauczyciela. Ocenianie przez nauczycieli, w tym sprawdzanie wiedzy i postępów w nauce uczniów, odbywa się na zasadach określonych w Statucie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Jako Dyrektor Szkoły, informuję, że poprzez dziennik elektroniczny Librus, zarówno w ogłoszeniach, jak i wiadomościach oraz terminarzu, będą przychodziły komunikaty, dotyczące nauczania na odległość. Proszę o dokładne ich czytanie!

Informuję, że w godzinach od. 8.00 do 15.00, od poniedziałku do piątku, możecie kontaktować się z pedagogiem szkolnym:

e-mail: marzenna_kulis@o2.pl
dzienni elektroniczny Librus

Jeśli macie trudności z obsługą komputera lub potrzebujecie nabyć umiejętności obsługi programów lub aplikacji, wykorzystywanych w procesie zdalnego nauczania, zachęcam do indywidualnych konsultacji z naszym informatykiem w godzinach 13.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku:
e-mail: administrator@lo1glogow.pl
Narzędzie do pomocy zdalnej znajduje się w poniższym linku, wystarczy pobrać plik i po uruchomieniu skontaktować się z informatykiem:
Nie opuszczajcie własnych mieszkań/domów! Szkolne obiekty są pozamykane oraz został wprowadzony zakaz wstępu na boisko szkolne.
Zwracam się z prośbą do Was o przestrzeganie wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych. Pamiętajcie, że Dyrekcja Szkoły i wszyscy Nauczyciele pozostają do Waszej dyspozycji!
Kontakt z nauczycielami I LO w Głogowie poprzez dziennik elektroniczny Librus.
Kontakt do dyrektora szkoły, Janusza Kosałki: tel. 768342138, sekretariat@lo1glogow.pl, dziennik elektroniczny Librus.

Życzę zdrowia i sukcesów w e- nauce!
Janusz Kosałka