Marzec 2020
« Lut   Kwi »

Udany debiut

Aktualności

Miło nam poinformować, że uczennice klasy 1m: Zofia Małyszczyk, Oliwia Urbaniak i Sandra Azmin zajęły 4 miejsce (!) w międzywojewódzkim konkursie dla szkół ponadpodstawowych pn. „Potyczki z polszczyzną”. Konkurs odbył się 28. 02.2020r. w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego na Uniwersytecie Zielonogórskim,a zorganizowany został przez zielonogórski oddział Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego oraz Instytut Filologii Polskiej UZ. Nasza szkoła uczestniczyła w tych polonistycznych zmaganiach po raz pierwszy. Uczennice przygotowała do konkursu i kibicowała im Pani Katarzyna Swędrowska. W trakcie obchodów uczestnicy zmierzyli się również w interaktywnej rozgrywce dla publiczności, przygotowanej przez Panie: dr Irminę Kotlarską i Urszulę Majdańską -Wachowicz. Po części konkursowej uczestnicy wysłuchali wykładu prof. Anny Szóstak pt. „Opowieść jako kanwa świata. O twórczości Olgi Tokarczuk”.

Zosi, Oliwii i Sandrze jeszcze raz gratulujemy udanego debiutu i życzymy kolejnych sukcesów za rok. Jak widać – klasa medyczna może mieć humanistyczną duszę 🙂

Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy 2a Jan Pieniążek został zakwalifikowany do finału XIII Ogólnopolskiego Konkursu,,My w Europie ”
Konkurs składa się z 3 etapów.
Etap I test wiedzy i umiejętności sprawdzany przez organizatorów konkursu.
Etap II to przygotowanie prezentacji-na jeden z podanych tematów przez organizatora konkursu.
Janek przygotował prezentacje nt:Władza sądownicza w polskich konstytucjach w XX wieku.
Etap III – test wiedzy i umiejętności oraz odpowiedź ustna przed komisją.

Finał konkursu 25.03.2020 w Instytucie Politologii we Wrocławiu.

Czwartkowy wyjazd na etap okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości nie obył się bez perypetii i niespodzianek. Całe szczęście nasi reprezentanci z kl. 2c – Dawid Grzesinski i Karol Skawiński – dotarli dosłownie „rzutem na taśmę” przed zamknięciem drzwi sali egzaminu, ufff.
Po I części, składającej się z testu wiedzy, zakwalifikowali się 💪 do części II – prezentacji grupowych. W wyniku losowania znaleźli się w jednej grupie, ostatniej w kolejności. Po wielogodzinnym oczekiwaniu na swój czas, zaprezentowali się najlepiej, jak mogli!
Teraz pozostaje nam trzymać za nich kciuki i czekać na wyniki końcowe, które decydują o zakwalifikowaniu się do finału OP w Warszawie. 👍