Marzec 2020
« Lut   Kwi »

Wspieramy- Pamiętamy – Zachęcamy

Charytatywny Mecz Matematyczny dla Honoraty

W piątek 06.03. w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się Charytatywny Mecz Matematyczny, który organizowaliśmy razem ze Stowarzyszeniem „Skuteczni Wolontariusze”.
Wydarzenie było prawdziwym świętem matematyki. Daniem głównym był Mecz Matematyczny rozegrany między aktualną drużyną matematyczną I LO a drużyną Absolwentów. Podczas gdy zawodnicy rozwiązywali zadania, zgromadzeni uczniowie wysłuchali pasjonującego wykładu Pani Janiny Płaskonki-Fietkowskiej pt. „Czy liczby zespolone są nam potrzebne?”. Następnie nastąpiła prezentacja rozwiązanych problemów. Rywalizacja była niezwykle zacięta i stała na wysokim poziomie. Jury – w składzie Pani Janina Płaskonka-Fietkowska i Pani Krystyna Liszczyńska – oceniło większość zadań na najwyższą notę. Ostatecznie Mecz zakończył się wynikiem 40:35 dla Absolwentów.
Charytatywny Mecz Matematyczny był również okazją do wsparcia absolwentki I LO – Honoraty Babuli. Zwycięska drużyna otrzymała nagrodę w wysokości 1500zł, która została ufundowana przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Kwota w całości została przekazana dla Honi. Ponadto zgormadzeni uczniowie mieli możliwość wrzucenia datków do puszek – w ten sposób uzbieraliśmy 573zł i 5€. Zatem łącznie przekazaliśmy Honi 2073zł i 5€ Dziękujemy!