Luty 2020
« Sty   Mar »

W poniedziałek, 24.02.2020 r. klasa 1a sp, uczestniczyła w kolejnym warsztatowym spotkaniu w Teatrze Lubuskim. Uczniowie zapoznali się z podstawami tworzenia widowiska cieni. Grupy twórczo pracowały nad poszczególnymi scenami baśni, którą będą prezentować jeszcze w tym roku kalendarzowym.

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!

Przypominamy, że do dnia 25.02.2020r. należy obowiązkowo zweryfikować dane maturalne.Prosimy zgłosić się w gabinecie 101, sprawdzić dane osobowe i zgłoszone egzaminy oraz złożyć podpis. Weryfikacja danych maturalnych jest obowiązkiem każdego zdającego maturę.

Indeks na Filmoznawstwo

Pod hasłem „Wyższa klasa filmu” rusza kolejna, czwarta już, edycja Konkursu o Indeks organizowanego przez Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do udziału zaproszeni są maturzyści z całego kraju – na zwycięzcę czeka indeks na poznańskie Filmoznawstwo. Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest napisanie recenzji filmu i przesłanie jej na adres: konkurs.indeks@gmail.com do dnia 10 maja 2020 roku. Drugi etap, w którym pięciu szczęśliwych finalistów zmierzy się z pytaniami komisji konkursowej, rozegra się w czerwcu w siedzibie Instytutu w Poznaniu. Wówczas wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma indeks na filmoznawcze studia I stopnia rozpoczynające się w roku akademickim 2020/2021. Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/IndeksFilmoznawstwaUAM/.

Daniel Nowak został laureatem IV Ogólnopolskiego Konkursu: Od Mundurka do Togi.

Nagroda główna za zajęcie I miejsca:
– praktyka zawodowa w Kancelarii Dawid&Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni
-wsparcie merytoryczne podczas studiów
-nagroda finansowa
-roczny kurs językowy

Konkurs składał się z trzech etapów, podczas których należało :rozwiązać test (z WOS- u, wykazać się znajomością Konstytucji RP i aktualnych wydarzeń na świecie, ), rozwiązać problem prawny (kazus) i wcielić się w rolę obrońcy lub oskarżyciela, broniąc słuszności swojego stanowiska w trakcie symulowanej rozprawy sądowej.
Każdy z etapów to I miejsce dla Daniela!

Cel Konkursu to odkrycie wybitnych uczniów, zainteresowanych prawem, historią i wiedzą o społeczeństwie.

Ogromne gratulacje!!!!!

XVIII Olimpiada Znajomości Afryki

Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego XVIII Olimpiady Znajomości Afryki zakwalifikowało się 37 uczniów z województwa dolnośląskiego, w tym 4 uczniów z naszej szkoły: Magdalena Walczak z klasy 3e, Blanka Waliszewska i Tymoteusz Mruk z klasy 1c sp oraz Kinga Knop z klasy 1m sp.
II etap odbędzie się 2 marca 2020r. we Wrocławiu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.