Sierpień 2020
« Lip

„Młody Chemik Eksperymentuje na Politechnice Wrocławskiej.

Innowacja pedagogiczna dla wyrównywania szans na sukces edukacyjny uczniów”.

Zobaczcie jak było w roku szkolnym 2018/2019

MChEnaPWR

Już niedługo, w wigilijny wieczór, zgodnie z tradycją zwierzęta przemówią ludzkim głosem… Tymczasem my mamy dla was dwie dobre „psie” wiadomości:
Pierwsza, prosto z Azylu Amicus, gdzie rezydował nasz wirtualny adopciak – Bolesław II Pimpul. Boluś znalazł ciepły dom i człowieka, który go pokochał! To już drugi nasz podopieczny, który znalazł prawdziwy dom. A już niedługo przedstawimy wam Bolesława III
Druga, ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wróblinie Głogowskim. Jakiś czas temu nauczyciele i uczniowie naszej szkoły podpisali petycję w sprawie otwarcia schroniska również w niedzielę . Miło nam poinformować, że Pan wiceprezydent Miasta Głogowa, pan Piotr Poznański podjął decyzję w tej sprawie i od blisko miesiąca schronisko jest otwarte we wtorki, czwartki, soboty oraz niedziele.
Zapraszamy w wolnym czasie zarówno do jednego, jak i drugiego schroniska, aby wyprowadzić psiaki na spacer. One czekają na was z utęsknieniem.
Na zdjeciach: Pako, Franklin i Markus i oczywiście Bolesław II Pimpul!

Wesołych Świat życzy wszystkim społeczność szkolna I LO 🌲🎅🎁

Nadszedł długo wyczekiwany czas🎅🌲 Dziś ostatni raz w starym roku kalendarzowym spotkaliśmy się na tradycyjnych Jasełkach, przygotowanych przez o. Krzysztowa Wąsiewicza oraz p. Piotra Zabagło. W auli zebrali się uczniowie i nauczyciele, a klasy 1a_sp i 1d_sp wprowadziły nas wspaniałą grą aktorską i pięknym śpiewem kolęd w iście świąteczny nastrój😍. Potem już przy opłatku i na luzie kosztowaliśmy smakołyków😁 przy wigilijnych stołach.
Życzymy Wam spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia wszelkich marzeń i nadziei, które pokładacie w nowym, 2020 roku.

17.12. na scenie teatru miejskiego podsumowano wyniki gry terenowej.Do zabawy przystąpiło  19 drużyn ze szkół ponadpodstawowych. Uczniowie musieli wykazać się znajomością topografii miasta, historii i wykonać określone zadania w terenie.

Uczniowie z naszej szkoły  zdobyli czołowe miejsca
1. miejsce: I LO „1c”

Iga Straszecka , Marlena Morgonska, Martna Woźniak,

Wiktoria Zienkiweicz, Wiktoria Szczepaniak.

2. miejsce: I LO „1c”

Igor Bielawski,Marcin Raczkowski,Kacper Pawełoszek,

Mateusz Molisak, Mateusz Leśniak

3. miejsce: ex aequo  I LO „1c”

Julia Siennicka, Kornelia Kosmatka, Paulina Galus , Hanna Zielińska, Krzysztof Kukła

Martyna Krawiec,  Alicja Parasiewicz, Kacper Fręśko, Jakub Mielczarek, Patryk Macher

Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów za rok.

Wiktoria Kordacka wśród 5 najzdolniejszych, najbardziej wszechstronnych i utalentowanych uczniów Dolnego Śląska!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i z tej okazji Dyrekcja Szkoły życzy wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom administracji i obsługi wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań. Niech magia Świąt Bożego Narodzenia przyniesie radość i spokój, a Nowy Rok wypełni się szczęściem, pomyślnością i spełnieniem marzeń.

Wesołych Świąt!
Dyrekcja I LO w Głogowie

KLEMENTYNA ADAMCZAK I EMILIA CZERNIAWSKA LAUEATKAMI KONKURSU “SAY YOUR FAVOURITE ENGLISH SONG”

Po raz czwarty w Powiatowym Ośrodku Doradztwa Metodycznego w Głogowie odbył się konkurs pn. „Say Your Favourite English Song”, który polega na recytowaniu tekstów ulubionych anglojęzycznych piosenek uczestników. W konkursie brali udział uczniowie klas 7. i 8. szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu głogowskiego. Miło nam poinformować, że w kategorii szkoły ponadpodstawowe I miejsce zajęła Klementyna Adamczak, która zaprezentowała tekst piosenki STINGA pt. „MOON OVER BOURBON STREET”, a II miejsce Emilia Czerniawska, która wyrecytowała tekst “MICHAEL IN THE BATHROOM” GEORGE’A SALAZARA. Do konkursu uczennice przygotowywała Pani Izabela Ruebenbauer.

Serdecznie gratulujemy!!!!