Godło Rzeczypospolitej Polskiej

› Szybki kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Krzywoustego

67 - 200 Głogów
ul. Jedności Robotniczej 10
tel/fax: 76 834 21 38
email: sekretariat@lo1glogow.pl

займ на карту онлайн

Ważne linki

Fronter
Librus Powiat Głogów

Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

› Wirtualna panorama szkoły


Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2020
pon wt śr czw pt sob nie
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Koło Miłośników Książki i Filmu

 

images

Koło Miłośników Książki i Filmu

Koło Miłośników Książki i Filmu działa w bibliotece szkolnej od roku szkolnego 2012/2013. Opiekunem Koła jest mgr Monika Gertner. Członkami Koła są uczniowie szczególnie zainteresowani literaturą i filmem. Na zajęciach poszerzają wiedzę w tym zakresie podczas cyklicznych spotkań z książką oraz prezentacji kina polskiego i światowego. Prowadzą działania w zakresie upowszechniania literatury i filmu na terenie szkoły i poza nią. Organizują własne akcje oraz uczestniczą w licznych akcjach szkolnych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów.

****************************************************************************************************************
W roku szkolnym 2018/2019 spotkania Koła Miłośników Książki i Filmu odbywają się zgodnie z harmonogramem opracowanym przez członków Koła na pierwszym spotkaniu. Do grona członków Koła można dołączyć również w ciągu roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy!

*******************************************************************************************************************
W roku szkolnym 2017/2018 spotkania Koła Miłośników Książki i Filmu odbywają się w zależności od potrzeb, czyli np. we wrześniu 2 spotkania, ale już w październiku (Miesiąc Bibliotek Szkolnych) – 5. Informacje o terminach spotkań zamieszczane są w Librusie i przesyłane bezpośrednio do członków Koła pocztą mailową. W spotkaniach mogą brać również udział osoby, które nie są członkami Koła. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
********************************************************************************************************************

Rok szkolny 2016/2017

Spotkania Koła Miłośników Książki i Filmu odbywają się w bibliotece szkolnej w środy na lekcji 8. Informacje szczegółowe na temat spotkań u opiekuna Koła p. Moniki Gertner. Zapraszamy uczniów Liceum i Gimnazjum. Zajęcia Koła to zajęcia otwarte – może w nich uczestniczyć każdy.

 

*********************************************************************************************************************************************

 Rok szkolny 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 spotkania Koła Miłośników Książki i Filmu odbywają się we wtorki na lekcji 7 lub w czwartki na lekcji 8 (terminy spotkań uzgadniamy na bieżąco). Informacje szczegółowe na temat spotkań – w bibliotece szkolnej. Zapraszamy szczególnie uczniów klas pierwszych Gimnazjum i Liceum. Zajęcia Koła to zajęcia otwarte.

*****************************************************************************************

Rok szkolny 2014/2015

 

W roku szkolnym 2014/2015 spotkania Koła Miłośników Książki i Filmu odbywają się w środy na lekcji 9. Serdecznie zapraszamy naszych nowych uczniów Gimnazjum i Liceum.

 

m

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zostanie przeprowadzona akcja Jak czytamy? Badania ankietowe aktywności czytelniczej uczniów klas pierwszych Gimnazjum i Liceum przeprowadzi Koło Miłośników Książki i Filmu.

Czytanie

Wyniki badań ankietowych aktywności czytelniczej uczniów klas pierwszych zostały zamieszczone w linku Biblioteka – Ankiety.

 

 

film3

Już 15 grudnia (Święto Kina) – I Szkolny Turniej Wiedzy o Filmie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów. Konkurs odbędzie się na lekcji 5 w sali 400.

 

Regulamin Szkolnego Turnieju Wiedzy o Filmie

Cele główne:

 1. Kształtowanie zainteresowania filmem.
 2. Zwrócenie uwagi na rolę filmu w sztuce i w procesach komunikacji.
 3. Upowszechnienie kultury filmowej.
 4. Poszerzenie wiedzy o filmie.

Zakres tematyczny Turnieju:

 1. Podstawowa wiedza o filmie, głównie współczesnym.
 2. Podstawowa wiedza na temat języka filmu i form dzieła filmowego.

Przebieg Turnieju:

 1. W Turnieju mogą brać udział uczniowie całej szkoły. Nie stosuje się kategorii wiekowych. Liczy się kolejność zgłoszeń do konkursu.
 2. Konkurs składa się z dwóch części:
 • Pierwsza część polega na rozwiązaniu testu pisemnego, takiego samego dla wszystkich uczestników Turnieju. Na rozwiązanie tej części Turnieju uczestnicy mają 20 minut. Do drugiego etapu Turnieju przechodzą dwie osoby z największą ilością punktów.
 • Wyłonione w drugim etapie Turnieju osoby na przemian odpowiadają ustnie na pytania, których numer wskazuje dla nich osoba przeciwna. Każdy odpowiada na 6 pytań. Na udzielenie odpowiedzi przewiduje się czas  do 15 sekund. Ta część Turnieju ma formę pytań prezentowanych multimedialnie. Jeżeli w drugim etapie Turniej nie jest jednoznacznie rozstrzygnięty, przewiduje się dogrywkę  – trzy dodatkowe pytania dla każdego z uczestników.
 • Zwycięzcą Turnieju jest ten, kto udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi i zbierze   największą ilość punktów.

Organizatorzy Turnieju: prof. Monika Gertner i o. Stanisław Janiga

 

W I Szkolnym Turnieju Wiedzy o Filmie wzięło udział 15 uczniów Gimnazjum i Liceum. Zwycięzcą został Krzysztof Dziadosz z klasy 2a. Tuż za nim uplasował się Piotr Grzesiak z klasy 2d z różnicą zaledwie 1 punktu. Gratulujemy!

****************************************************************************************************************************

 

Rok szkolny 2013/2014

 

Koło Miłośników Książki i Filmu rozpoczyna działalność w roku szkolnym 2013/2014. Zapraszamy na spotkania Koła do biblioteki szkolnej w każdy czwartek na lekcji 8.

 

**************************************************************************************************************************************

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

                              Obrazek 

W październiku 2013 roku Koło Miłośników Książki i Filmu przy współudziale Zespołu ds. Promocji Szkoły zorganizowało obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Relacja z obchodów w Aktualnościach Biblioteki szkolnej.

*************************************************************************************************************************

Nowy Rok

Koło Miłośników Książki i Filmu jest głównym organizatorem akcji 650 lat w służbie książki, która organizowana jest w ramach obchodów Roku Czytelnika. Szczegółowy plan akcji w Aktualnościach Biblioteki Szkolnej.

***************************************************************

 Ankieta-158x120

Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w badaniach ankietowych. Badania przeprowadza Koło Miłośników Książki i Filmu w ramach obchodów Roku Czytelnika. Ankieta znajduje się na stronie biblioteki szkolnej w linku Ankiety.

********************************************************************************************************

Wielkie gratulacje dla Kingi!

Miło nam poinformować, że w XIV Powiatowym Konkursie Literackim Oda do radości, którego głównym celem jest promowanie aktywności twórczej ludzi młodych w dziedzinie poezji i prozy, nagrodę główną w kategorii młodzieży starszej (gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne) otrzymała Kinga Świercz z klasy 2a, aktywny członek szkolnego Koła Miłośników Książki i Filmu. Kinga twórczością literacką zajmuje się od kilku lat. Wielokrotnie prezentowała swoją twórczość, zdobywała nagrody. Nagrodzony tekst Piękno tkwi w prostocie Kinga zaprezentuje na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu Koła Miłośników Książki i Filmu, które odbędzie się 12 czerwca na lekcji 8 w bibliotece szkolnej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

********************************************************************************************************

*******************************************************************************************

Rok szkolny 2012/2013

Spotkania Koła Miłośników Książki i Filmu odbywają się w czwartki na lekcji 8 i 9. Zapraszamy!

************************************************************************************************************************************

 

Ankieta

Koło Miłośników Książki i Filmu przeprowadza badania ankietowe dotyczące aktywności czytelniczej naszych uczniów. Zachęcamy do włączenia się w akcję i wypełnienia ankiety, która znajduje się na stronie biblioteki szkolnej.

**************************************************************************************************************************

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci  

b 4

 

Koło Miłośników Książki i Filmu i Szkolny Klub Wolontariusza organizują w dniu 4 kwietnia 2013 roku obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Będą one powrotem do naszego dzieciństwa i zachętą do sięgnięcia po książkę.

Zapraszamy wszystkich – uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do uczestnictwa w konkursie, który zostanie przeprowadzony przez organizatorów na długiej przerwie w bibliotece szkolnej.

 

                                                          *********************************************************************************************************************

                             noc 5

Koło Miłośników Książki i Filmu oraz Zespół ds. Promocji Szkoły zapraszają na Magiczną Noc Filmową 26 – 27.06.2013.
 Uwaga! To nie będzie tylko noc z filmem!
 
**********************************************************************************************************************

             czytanie 4

   Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszych badań ankietowych na stronie biblioteki szkolnej!

************************************************************************************************************************

 Magiczna Noc Filmowa

DSCN4397

Magiczna Noc Filmowa była podsumowaniem działalności Koła Miłośników Książki

i Filmu w roku 2012/2013.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!