Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Luty 2019
« Sty

XVI. Dzień Przedsiębiorczości – jednodniowe praktyki

Uczniowie naszego Liceum przystępują kolejny już rok do Dnia Przedsiębiorczości. XVI edycja planowana jest na 20.03.2019r..

Jest to inicjatywa skierowana do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, którzy stoją u progu dorosłości, ale jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji dotyczącej swojego życia zawodowego. Program polega na odbyciu jednodniowej praktyki zawodowej na konkretnym stanowisku i zapoznaniu się ze specyfiką pracy, którą w przyszłości chcieliby wykonywać.

Istotą programu jest włączenie dorosłych – wolontariuszy z firm i instytucji – w edukację młodych ludzi (tu też prośba do Państwa, by w miarę możliwości przyjąć naszych uczniów na parę godzin w swoich firmach, jeśli się do Państwa zwrócą)
Dzięki takim praktykom uczniowie weryfikują swoje wyobrażenia o zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im studiowanie podręczników.

Dokumenty wymagane do uczestnictwa w Dniu Przedsiębiorczości można pobrać na FRONTERze w sali DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – 1-dniowe praktyki.

Są to:
1. pismo przewodnie (informacja dla pracodawcy o idei dnia przedsiębiorczości)
2. zgoda rodziców na udział (dla uczniów niepełnoletnich)
3. zgoda na wykorzystanie wizerunku – zdjęcia na stronie FB szkoły
4. karta zgłoszenia konsultanta – opiekuna – podpisuje osoba odpowiedzialna za Was podczas 1-dniowych praktyk

Dokumenty 2, 3 i 4 proszę dostarczać w koszulce przeźroczystej do wpinania do segregatora najpóźniej do dnia 18.03.2019. do sali 212
JK