Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Maj 2019
« Kwi

,,Szkoła Przyjaciół Nauki’’

Mamy przyjemność ogłosić, że z dniem 01.02.2019 r. rozpoczyna się realizacja Projektu pt. ,,Szkoła Przyjaciół Nauki” nr RPDS.10.02.01-02-0114/18, który realizowany będzie przez Fundację Kuźnia Talentów w partnerstwie z Powiatem Głogowskim do 29.02.2020 r. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Osi Priorytetowej 10 – Edukacja, Działania 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, Poddziałania 10.2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – konkursy horyzontalne.

Celem głównym Projektu jest wzmocnienie potencjału edukacyjnego 220 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie poprzez realizację zadań wskazanych w diagnozie szkoły.

Kto może wziąć udział w Projekcie:

Uczennice, uczniowie oraz nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego  im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie.

Więcej informacji o Projekcie i prowadzonej rekrutacji udzielać będzie Koordynator Szkolny.

Dokumenty rekrutacyjne do pobrania ze strony internetowej Fundacji Kuźnia Talentów, zakładka Projekty (http://kuzniatalentow.org) oraz w sekretariacie szkoły.

Dzięki zapewnieniu indywidualnego podejścia do uczniów szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, Projekt przyczyni się do rozwoju kompetencji kluczowych oraz podniesienia wśród uczniów wyników w nauce. Ponadto, pozytywnie wpłynie na kształtowanie ich właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, w tym w zakresie planowania kariery zawodowej.

Uczniom zapewnione zostanie kompleksowe wsparcie w postaci zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, dodatkowych, pozaszkolnych, doradztwa edukacyjno-zawodowego, poradnictwa psychologicznego.

W celu podniesienia kompetencji językowych dla 5 nauczycieli I Liceum im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie zostanie zorganizowany kurs z Języka angielskiego.

W ramach Projektu doposażone zostaną również pracownie szkolne m.in w sprzęt IT, programy multimedialne, specjalistyczne pomoce dydaktyczne.

Zaplanowane wsparcie przyczyni się do zrealizowania celów oraz założonych wskaźników obligatoryjnych dla Projektu. Pozwoli rozwijać u uczniów i uczennic ich zainteresowania, a także korzystnie wpłynie na poprawę wyników w nauce. Wsparcie zapewnione nauczycielom nie tylko zwiększy ich kwalifikacje, lecz również pozwoli na wykorzystanie nowych narzędzi w nauczaniu. Bezpośrednio wpłynie to na jakość i atrakcyjność oferowanych zajęć, jak również przyczyni się do prawidłowego rozwoju uczniów i uczennic objętych wsparciem. Doposażenie pracowni szkolnych uatrakcyjni ofertę edukacyjną oraz pozwoli uczniom na naukę w drodze doświadczeń empirycznych, a nie tylko nauczania wiedzą teoretyczną.