Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Październik 2019
« Wrz

UWAGA !!! TEGOROCZNI MATURZYŚCI PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH

Aktualności > Strefa absolwenta > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Szanowni Państwo,

informujemy, że ruszył nabór wniosków o rekomendację FEM do Programu Stypendiów Pomostowych. Tegoroczni maturzyści z mniejszych miejscowości Dolnego Śląska mogą ubiegać się o rekomendację Fundacji Edukacji Międzynarodowej z Wrocławia, by dzięki niej uzyskać Stypendia Pomostowe na I rok studiów.

FEM, jako dolnośląski partner Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości (FEP) z Łodzi, wspiera młodzież z małych miejscowości regionu dolnośląskiego w przetrwaniu pierwszego roku studiów. Z rekomendacją FEM maturzyści mogą wystąpić z wnioskiem o Stypendia Pomostowe. Kandydaci poddawani są weryfikacji przez ogólnopolskiego organizatora, czyli FEP. Zwykle wszyscy rekomendowani przez FEM otrzymują stypendia.

Warunkiem otrzymania stypendium jest duża ilość punktów uzyskanych na egzaminie maturalnym, przyjęcie na studia wyższe na państwową uczelnię, nadającą tytuł magistra oraz pochodzenie z miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców. Dodatkowym kryterium stanowi dochód na członka rodziny. W razie kandydatów z tą samą ilością punktów stypendium przyznawane jest osobie o niższych dochodach na członka rodziny i podejmującej studia na uczelni na terenie Dolnego Śląska.

Informacje, regulamin oraz wniosek można znaleźć na stronie: http://www.fem.org.pl/stypendia-pomostowe. Nabór wniosków w FEM trwa do 26 lipca 2019.

Kandydaci, którzy uzyskają rekomendację FEM będą uprawnieni do złożenia aplikacji on-line u ogólnopolskiego organizatora FEP do 14 sierpnia 2019 do godziny 16-ej na stronie: http://www.stypendia-pomostowe.pl/