Czerwiec 2020
« Maj

„Po pierwsze ekologia”

XI POWIATOWY JESIENNY RAJD – Warmia i Mazury „Po pierwsze ekologia” odbył się w dniach 17.-20.09.2019r. Uczestniczyła w niej młodzież ze wszystkich szkół średnich powiatu głogowskiego – łącznie 24 osoby, a nasza reprezentacja w składzie: Natalia Wajman 3e, Magdalena Walczak 3e i Maciej Bronakowski z 3d.
Młodzież głogowskich szkół integrowała się po przybyciu na miejsce na wspólnym wieczorze poznawczym. Kolejnego dania zwiedziła Olsztyn, Mrągowo, Ruciane Nida, Pisz, leśniczówkę „Pranie”, gdzie znajduje się muzeum K.I. Gałczyńskiego oraz uczestniczyła w rejsie łodziami po rezerwacie przyrody na rzece Krutyń, nieskażonej oazie i nadziei przyszłych pokoleń!
Kolejny dzień również obfitował w wiele wydarzeń – podziwiano Krainę Wielkich Jezior i wraz z przewodnikiem zwiedzano Św. Lipkę, Reszel, Gierłoż (ruiny byłej kwatery A.Hitlera), Giżycko oraz Ryń.
Ostatniego dnia pobytu odbył się rejs szlakiem Kanału Elbląskiego na trasie Ostróda – Miłomłyn.
Jak relacjonują nasi uczniowie – choć plan rajdu był bardzo intensywny i wyczerpujący, a pogoda nie zawsze sprzyjała, był to bardzo ciekawy i pouczający tydzień!
Rajd zorganizowali nauczyciele ZSP w Głogowie przy współpracy Powiatu Głogowskiego!