Srebrna Szkoła 2017

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród 300 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”.

« Sie

Goście tu…, goście tam…

Zimowa wycieczka do Berlina

Kurz vor Weihnachten haben wir, SchülerInnen des I LO eine Fahrt nach Berlin unternommen. In der Hauptstadt Deutschlands haben wir die wichtigsten Sehenswürdigkeiten beschichtigt u.a.: den Reichstag, das Brandenburger Tor, die Berliner Mauer, den Ku’damm, das Sony-Center usw.

Der Höhepunkt des Tages war aber der Weihnachtsmarkt am Fernsehturm, wo wir fast 4 Stunden verbracht haben. Hier konnen wir wunderschöne Weihnachtstimmung spüren, manches Leckeres (z..B. gebratene Bananen, Afel  und Weihnachtsstrudel, Schneekugel ..) schmecken und viele Weihnachtsgeschenke und Süßigkeiten kaufen und nach Hause mitnehmen.

Im Rückweg nach Głogów war auch die Stimmug im Bus einfach toll! Wir haben viel gelacht und Karaoke gesungen. Alles, was wir gesehen und erlebt haben, bleibt für längere Zeit in unserer Erinnerung 🙂

Berlin- prezentacja

thumbs_dscn4572

thumbs_p1070274

******************************************************************

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie

Tradycją naszej szkoły stał się coroczny wyjazd uczniów na Jarmark Bożonarodzeniowy do Drezna.  W tym roku szkolnym po raz kolejny  45 osobowa grupa uczniów z klas I-III pod opieką nauczycieli języka niemieckiego: p. Ewy Protackiej i p. Renaty Chmielewskiej oraz nauczyciela języka francuskiego          p. Moniki Herby uczestniczyła w takim wyjeździe. Miał on miejsce 19.12.2013r. Oprócz zwiedzania  jednego z najstarszych jarmarków świątecznych, uczniowie mieli również okazję, z pomocą przewodnika turystycznego, poznać zabytki  tego miasta, zwanego „perłą baroku”, „Florencją nad Łabą”. Uczestnicy wycieczki zwiedzili min.: Zwinger – piękny barokowy kompleks pałacowy, Kościół Marii Panny oraz Orszak Książąt – kafelkową mozaikę na murze zewnętrznym  okalającym przyzamkowy dziedziniec turniejowy. W kompleksie pałacowym Zwinger uczniowie zwiedzili Salon Matematyczno-Fizyczny wzniesiony w 1730 roku na zlecenie Augusta Mocnego. Jest to jedno z najstarszych naukowo-technicznych muzeów  na świecie. Dysponuje ono ponad 2000 znaczącymi dla rozwoju nauki instrumentów ze świata matematyki, fizyki, astronomii i geodezji z przedziału XIII-XIX wieku. Zbiór globusów ziemi i astronomicznych nieba jest najbardziej znaczący w Niemczech, a zbiór zegarów dysponuje wysokim na blisko 1,5 metra zdobionym zegarem astronomicznym z XVI wieku.

To wszystko mogli zobaczyć nasi uczniowie ulegając świątecznej atmosferze i przeżywając zachwyt bogactwem tradycji i historii.

IMG_4557 IMG_4579 IMG_4599 IMG_4617

*************************************************

Zdobył Spitsbergen !!!

Piotr Krzyżaniak – uczeń klasy I f, znalazł się w trójce finalistów ogólnopolskiego konkursu organizowanego w ramach projektu Eduscience „Mój wymarzony Spitsbergen” i wziął udział w wyprawie do Polskiej  Naukowej Stacji Polarnej  Horsund na Spitsbergenie.

IMG_1972IMG_1546IMG_1544IMG_1532

więcej zdjęć: http://www.lo1glogow.pl/galeria/rok-szkolny-20132014/?album=8&gallery=52

*******************************************************

Nauczyciele też się uczą!!!!

Dwa tygodnie na kursie dla nauczycieli to doskonała forma spędzenia części wakacji  😀

To niewątpliwie wzbogacające doświadczenie znaleźć się z powrotem w ławce i mieć do odrobienia zadania domowe. Czas spędzony w Dublinie, poznawanie kultury, tradycji, zwyczajów i obcowanie z językiem na co dzień- wszystkim polecam. Kursy, finansowane przez UE są dostępne dla nauczycieli i uczniów w różnych krajach europejskich. Ja wybrałam  Irlandię. Trzeba się trochę pomęczyć wypełniając wszystkie potrzebne formularze i mieć odrobinę szczęścia ,żeby to właśnie nasz wniosek został wybrany, ale jak już się to uda to mamy zagwarantowany doskonały kurs i zastrzyk ogromnej wiedzy. Trinity College w Dublinie to stary uniwersytet z tradycjami i jestem bardzo zadowolona, że udało mi się tam być studentem przez dwa tygodnie.

Justyna Olszewska

dublin 049 dublin 114 dublin 118

**********************************************************************************************************

indeks

12 września gościł  u nas w szkole znakomity profesor  Christophe Aubrun z Uniwersytetu w Nancy we Francji.Profesor poprowadził wykład politechniczny w języku angielskim dla klas matematyczno-fizycznych oraz wykład w języku francuskim na temat Lotaryngii i Uniwersytetu w Nancy dla wszystkich zainteresowanych uczących się języka francuskiego.

Workshop CEIND Nancy maj 2013 (8)Workshop CEIND Nancy maj 2013 (86)

Warsztaty we Francji

W ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim: Czekoladki Marii Skłodowskiej Curie   uczennica klasy  2 b  Patrycja Radosz zajęła I miejsce i w nagrodę pojechała na 2 tygodniowe warsztaty  do  Aix en Provence do Francji.

Obraz1 Obraz2 Obraz3