Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Czerwiec 2019
« Maj

Młody Chemik Eksperymentuje

8 czerwca 2019, w historycznej Sali Wałbrzyskiej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, odbyło się podsumowanie 32 edycji projektu „Młody Chemik Eksperymentuje”. Tegoroczną edycję ukończyło 6 uczniów z naszego ZSO. W ramach zajęć, trwających od września 2018 r. do czerwca 2019 r., uczniowie realizowali program „Podstawy Chemii Nieorganicznej i Analitycznej”. Uroczystego otwarcia uroczystości dokonał prof. Andrzej Ożyhar – dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej . Wykład plenarny pt. „ Odrobina muzyki w chemii” wygłosił prof. Piotr Drożdzewski z Wydziału Chemicznego PWr, natomiast etapy realizacji projektu podsumowały p. Krystyna Gans – kierownik projektu oraz p. Iwona Rutkowska – koordynator uczelniany projektu na Wydziale Chemicznym. W uroczystości uczestniczył p. dyr. Janusz Kosałka , który w imieniu swoim i Grona Pedagogicznego ZSO podziękował p. dziekanowi oraz obu paniom i wszystkim pracownikom uczelni za współpracę i zaangażowanie w realizację projektu , którego zakończenie miało miejsce oraz projektu unijnego, w którym bierze udział 17 uczniów z naszej szkoły, a którego zakończenie będzie miało miejsce za tydzień .
Gratulacje dla wszystkich uczniów, a w szczególności dla Radka Krawczyszyna i Patrycji Raczyckiej za osiągniecie bardzo dobrych wyników na kursie.