Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Kwiecień 2019
« Mar

Maraton Pisania Listów już za nami

Aktualności > Strefa absolwenta > Strefa rodzica

Dwa dni w auli szkoły trwał Maraton Pisania Listów, międzynarodowa akcja Amnesty International. Organizatorem akcji była Szkolna Grupa Wolontariatu, która zorganizowała też współtowarzyszące akcji Słodkie Dni. Za przysłowiową złotówkę mogliśmy zakupić pyszne wypieki autorstwa naszych uczniów. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zostały przeznaczone na zakup znaczków pocztowych do państw i ambasad, do których zostaną wysłane napisane przez Was listy w ilości 1660.

Maraton Pisania Listów pokazał nam, że jako społeczność szkolna jesteśmy jednością i w sytuacjach naprawdę ważnych potrafimy działać wspólnie w słusznym celu. Wierzymy, że tegoroczny Maraton przyczyni się do uwolnienia osób, o które tak zaciekle walczyliśmy, dając Im nadzieję przez nasze listy. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać na dobre nowiny, że nasza wspólna akcja przyniosła słuszne owoce. No i oczywiście należą się wszystkim podziękowania!
Dziękujemy Dyrekcji za pomoc w organizacji, cierpliwość przy zmianach scenariusza i wyrozumiałość, jeśli coś było trochę nie tak, jak powinno być. Dziękujemy wszystkim przybyłym do nas gościom, a w szczególności Pani Poseł Ewie Drozd i Pani Agnieszce Lewandowskiej z Grupą Wolontariatu z MOK-u. Dziękujemy Nauczycielom za wsparcie akcji, zakup ciast, wspólne wyjścia klas na pisanie listów (oddanie swoich lekcji na ten cel). Dziękujemy wszystkim, którzy pisali listy. Dziękujemy Pracownikom Szkoły za pomoc w organizacji Maratonu. Dziękujemy wszystkim, którzy upiekli ciasta (Wam i Waszym Rodzicom). Dziękujemy, że mimo tego, iż był to dzień roboczy, poświęciliście swoje popołudnia, aby przyczynić się do wsparcia Maratonu. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom LO (tym stałym i tym, którzy ochoczo pomagali w organizacji i utrzymaniu porządku w trakcie Maratonu). Szczególne podziękowania należą się organizatorom akcji: Pani Izabeli Reubenbauer, Pani Krystynie Liszczyńskiej i Pani Hannie Miroś.