Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Sierpień 2019
« Lip

KOMÓRKOMANIA w naszej szkole

Aktualności > Strefa absolwenta > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Dziś odbyła się w naszej szkole rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego w ramach ogólnopolskiego programu KOMÓRKOMANIA. Rejestracji dokonały 22 osoby (uczniowie i nauczyciel). Dziękujemy wszystkim za mądre i dojrzałe decyzje. Zainteresowanych programem było jednak jeszcze wielu innych uczniów. Dziękujemy wszystkim za wrażliwość i otwarcie się na drugiego człowieka. Tych uczniów, którzy jeszcze nie osiągnęli 18-go roku życia zachęcamy do udziału w następnych edycjach.

Dziękujemy także tym, którzy chcieli podjąć taką decyzję, lecz z powodów zdrowotnych nie mogli tego zrobić. Całość wydarzenia – jak co roku – świetnie przeprowadziła nasza drużyna ratownicza. Należą się więc naszym wolontariuszom szczególne podziękowania za solidną pracę i zaangażowanie.
Przypominamy, że akcję rejestracji poprzedziła konferencja na temat poboru komórek macierzystych, którą w minionym tygodniu poprowadziła przedstawicielka Fundacji DKMS, nasza absolwentka Marlena Sowizdraniuk. Serdeczne podziękowania składają organizatorzy KOMÓRKOMANII w naszej szkole: Pani Elżbieta Soja i Pani Ewa Terlikowska.