Srebrna Szkoła 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce ( 109 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”.

Maj 2018
« Kwi

Jej pasją są konie

Aktualności

Niezwykłe pasje mają nasi uczniowie i osiągają niemałe sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej!

Matylda Kasner z klasy 1e trenuje od 3 lat jeździectwo i swojej pasji poświęca cały swój wolny czas. Podczas ostatnich zawodów HZO 2* (Halowe Zawody Ogólnopolskie) w Michałowicach VII eliminacje do HPP 2017/8 (Halowy Puchar Polski w Skokach przez Przeszkody) zajęła 3. miejsce w kat. Juniorów i 8.miejsce w Średniej Rundzie.

Matylda trenuje sportowo od 14 roku życia, a od wiosny poprzedniego roku pod okiem mistrza polski Jarosława Skrzyczyńskiego! Jej 4 konie, na których może startować, stacjonują w jego stajni w Krzepielowie. Matylda jeździ 6 razy w tygodniu, ok. 3 koni dziennie, a jeśli ma zawody to czasami nawet codziennie (wszystko uzależnione jest od tego, które konie startowały, a które odpoczywały). Ten sport wymaga dużo wytrwałości i samozaparcia. Jest bardzo specyficzny, ponieważ współpracują w niej dwie jednostki. Trzeba umieć sprawić, aby zwierze nabrało zaufania. Jak sama mówi, często wstaje bardzo wcześnie (ok.5:40), żeby zdążyć pojeździć przed szkołą, jeśli ma zajęcia np. na trzecia lekcje. Na zawody wyjeżdża średnio co dwa tygodnie, czasami nawet co tydzień (wymieniając jedynie konie na których startuje). Konkursy trwają od czwartku/piątku do niedzieli, jednak musi być tam z końmi jeden dzień wcześniej, żeby mogły zapoznać się z areną. Na obecny moment Matylda jest na poziomie konkursów 130/5 i ma już za sobą starty na międzynarodowych zawodach. W ten weekend wybiera się do Lublina na CSI2* i zabiera ze sobą 3 konie.
Życzymy wielu sukcesów!!