Srebrna Szkoła 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce ( 109 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”.

Styczeń 2019
« Gru

Dzień Przedsiębiorczości

Szanowni Państwo – Uczniowie i Rodzice!
Uczniowie naszego Liceum przystępują kolejny już rok do Dnia Przedsiębiorczości. XVI edycja planowana jest na 20.03.2019r. Jest to inicjatywa skierowana do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, którzy stoją u progu dorosłości, ale jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji dotyczącej swojego życia zawodowego.Program polega na odbyciu jednodniowej praktyki zawodowej na konkretnym stanowisku i zapoznaniu się ze specyfiką pracy, którą w przyszłości chcieliby wykonywać.

Istotą programu jest włączenie dorosłych – wolontariuszy z firm i instytucji – w edukację młodych ludzi (tu też prośba do Państwa, by w miarę możliwości przyjąć naszych uczniów na parę godzin w swoich firmach, jeśli się do Państwa zwrócą). Dzięki takim praktykom uczniowie weryfikują swoje wyobrażenia o zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im studiowanie podręczników.
PROSIMY GOSPODARZY KLAS/ ewent.WYCHOWAWCÓW/ klas 2 i 3 o PODANIE ILOŚCI CHĘTNYCH I O ZGŁASZANIE TEJ INFORMACJI DO KOŃCA PRZYSZŁEGO TYGODNIA osobiście bądź przez Librus (w celu rejestracji w programie) do p. Joanny Kozakiewicz.