Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Marzec 2019
« Lut

WITAJ WIOSNO :)

21 marca 2019, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Poetyckie pocztówki

21 marca 2019, Aktualności

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji, ustanowiony przez UNESCO jesienią 1999r.
Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

Elementem świętowania tego dnia w naszej szkole będzie licealna odsłona akcji „Ludzie wiersze piszą „. Jest to forma popularyzacji czytelnictwa poezji, rozszerzająca zasięg kolejnych edycji akcji „Poetyckie (anty)Walentynki”. Odbywa się ona przy współudziale wielu artystów oraz partnerów i uczestników ogólnopolskiej Grupy Literycznej (literacko – artystycznej) NA KRECHĘ. Rozdano już ponad 100 000 pocztówek w 500 wzorach. Są wśród nich również te z wierszami głogowskich poetów.

Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest Fundacja Otwartych Na Twórczość (FONT). A patronat nad nią objęło Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.

W bibliotece szkolnej zostaną wyłożone poetyckie pocztówki i każdy zainteresowany będzie mógł wybrać i zabrać ze sobą tę, która szczególnie przypadnie mu do serca.

ZAPRASZAMY 🙂

Dzień Przedsiębiorczości!

19 marca 2019, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Wszyscy, którzy dopełnili formalności, zgłaszają się w miejsce praktyki w ustalonej przez opiekuna porze.
Potwierdzeniem udziału jest m. in. wysyłanie zdjęcia siebie z miejsca praktyk z krótkim opisem oraz KONIECZNIE logowanie do programu wg danych w ogłoszeniu LIBRUS
Lista uczniów, którzy uczestniczą w programie jest tam również zamieszczona.

Uwaga Trzecioklasiści!

19 marca 2019, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

W środę, 20 marca w godz. 8.00 – 10.30 fotograf będzie robił chętnym uczniom kl.III LO zdjęcia do dokumentów (12 sztuk za 8zł.) i do tablo (12 zł.). W sprawnym przebiegu sesji zdjęciowej pomogą przedstawiciele SU, dlatego proszę czekać na ich zaproszenie.

Członkowie SU podejdą do każdej klasy i zaproszą na sesję.

Kangur 2019

19 marca 2019, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Zapraszamy wszystkie osoby, które zgłosiły się do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur” w czwartek 21.03.19 do sali 310 na godzinę 8.00. Proszę zabrać ze sobą ołówek typu Hb oraz dobry humor.
Nauczyciele matematyki

Miło nam poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły zostało laureatami tegorocznej edycji Konkursu

KoALa(Kombinatoryka -Algorytmika-Logika).
Na 179 uczestników w kategorii szkól ponadgimnazjalnych Szymon Blida z kl. 3d zajął V miejsce, a Michał Rzepka z kl. 2b zajął VII miejsce.
                           Gratulujemy. 🙂

Młody Chemik Eksperymentuje

18 marca 2019, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

W sobotę 16 marca w Auli Politechniki Wrocławskiej odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego Młody Chemik Eksperymentuje. Uczestnicy projektu przedstawiali przygotowane przez siebie prezentacje dotyczące realizowanych ćwiczeń laboratoryjnych. Następnie uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu plenarnego „Historia, perspektywy rozwoju i znaczenie tablicy Mendelejewa” prof. Marii Cieślak – Golonki

W środę, 20 marca 2019r. odbędą się zebrania z rodzicami wg następującego harmonogramu:
17.00 – spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach.
17.30 – 18.30 – indywidualne konsultacje nauczycieli z rodzicami.