Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Wrzesień 2019
« Sie

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

18 września 2019, Aktualności > Strefa rodzica

Wrocław 2019-09-16

Drodzy Rodzice!

Z radością informuję, że szkoły, przedszkola i placówki na Dolnym Śląsku pracują normalnie, panuje w nich spokój, ład i porządek.

Podwójny rocznik złożony z absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych z powodzeniem zmieścił się w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych. Trudno by było inaczej, skoro organy prowadzące (wśród nich lwią część stanowią samorządy) przygotowały w poszczególnych typach szkół więcej miejsc niż uczniów. Wszystkim osobom zaangażowanym w tę dwukrotnie intensywniejszą rekrutację należą się serdeczne podziękowania. Miejsc starczyło z kilku powodów – niż demograficzny od kilkunastu lat dotykał szkoły dolnośląskie (to przyczyna najważniejsza), wygaszone zostały gimnazja w zespołach szkół, część budynków gimnazjalnych została przeznaczona na potrzeby szkół ponadpodstawowych, w niektórych szkołach zaadaptowano dodatkowe pomieszczenia. Tak jak w poprzednich latach najlepsi uczniowie dostali się do szkół pierwszego wyboru, ci ze słabszymi wynikami do szkół drugiego i trzeciego wyboru.

› Czytaj więcej

18 września 2019, Aktualności > Strefa ucznia

Wyjście na akcję oddawania krwi będzie w czwartek po 4 lekcji, proszę osoby zapisane o zbiórkę pod pokojem nauczycielskim.
Proszę pamiętać o dowodzie osobistym i zjedzeniu  posiłku.
 Ewa Terlikowska

Zebranie SU

17 września 2019, Aktualności > Strefa ucznia

Zapraszamy przedstawicieli klas na krótkie zebranie w czwartek po 3 lekcji do sali 006 (język hiszpański).

Daj „groszaka” na zwierzaka

17 września 2019, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Kochani, w tym roku również kontynuujemy akcję: Daj „groszaka” na zwierzaka. Akcja polega na przynoszeniu groszy, które często zalegają nam w pudełkach, szufladach, słoiczkach… Obok pokoju nauczycielskiego znajduje się pudełko do którego możecie wrzucać „miedziaki”. Trafią one do banku, na konto schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Uwaga Maturzyści !!!!

17 września 2019, Aktualności > Strefa absolwenta > Strefa ucznia

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DEKLARACJI MATURALNEJ

MATURA 2020

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DEKLARACJI

Uczniowie klas trzecich I LO w terminie do 30 września 2019r. wypełniają wstępną deklarację maturalną korzystając :

ze strony internetowej I LO

Deklaracja1a

lub z witryny internetowej:

16 września 2019, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

W dniach 14-15.09.2019 r. Głogowskie Stowarzyszenie Tenisowe  zorganizowało Międzyszkolny Turniej Tenisa Ziemnego. Nasze uczennice Julia Dyba i Ilona Wieczorek z klasy 1 e zdobyły pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich. Gratulujemy i  życzymy kolejnych sukcesów.

Młody Chemik Eksperymentuje

16 września 2019, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Uwaga uczniowie
Rozpoczynamy zapisy do udziału w drugiej edycji projektu unijnego „MCE – innowacja pedagogiczna dla wyrównywania szans na sukces edukacyjny uczniów” – ograniczenia : tylko uczniowie klas pierwszych , max 20 osób oraz do udziału w 33 edycji projektu odpłatnego pod nazwą Młody Chemik Eksperymentuje – ( zapisy bez ograniczeń). Obydwa projekty realizowane są na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. Formy realizacji projektów to m.in. zajęcia laboratoryjne, wykłady i wycieczki dydaktyczne.
Zapisy u p. Jolanty Ulatowskiej ( sala 213) oraz u p. Joanny Hasal ( sala 214).

Zajęcia integracyjne

15 września 2019, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Przed wyzwaniami adaptacyjnymi, zapoznaniem z nowymi nauczycielami i ich wymaganiami, włączeniem się do grona rówieśników stanęli uczniowie klas I liceum. W możliwie bezstresowym pokonaniu barier  komunikacyjnych pomagała im pedagog Marzenna Kochanowska-Kuliś, która w drugim tygodniu nauki szkolnej przeprowadziła integracyjne zajęcia warsztatowe. W trakcie spotkań uczniowie mieli okazję poznać bliżej swoich kolegów z klasy, ich zainteresowania, cele, wartości, którymi kierują się na co dzień. Wszyscy aktywnie się włączali w wykonywanie zadań. Zajęcia upływały w radosnej atmosferze i zostały przez uczestników ocenione pozytywnie. Pani pedagog otrzymała podziękowania od uczniów za pomysł i realizację tego przedsięwzięcia.