Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2020
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2020.

Styczeń 2020
« Gru

27 stycznia 2020, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Martyna Kierczyńska uczennica klasy 2a w podsumowaniu Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca Dolnego Śląskiego w roku 2019 zajęła I miejsce w powiecie głogowskim i V w województwie dolnośląskim.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!

Sukces Zuzi Hucały

27 stycznia 2020, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Miło mi poinformować, że Zuzia Hucała z III D zakwalifikowała się do etapu centralnego XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jak wziąć udział w Dniu Przedsiębiorczości?

27 stycznia 2020, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Jak wziąć udział w Dniu Przedsiębiorczości (DP)? – 2 kwietnia 2020r.
– zgłoś chęć udziału swojemu gospodarzowi klasy/lista grupowa/, a on koordynatorowi programu
– poszukaj interesującej cię firmy (poproś o pomoc rodziców, znajomych bądź koordynatora) – wykorzystaj na to czas ferii!!
– przekaż do wypełnienia i podpisania opiekunowi – konsultantowi z firmy druk Karta zgłoszenia konsultanta – opiekuna, który możesz pobrać tu:
lub tu:
– pobierz tu również kartę zgody rodziców/opiekunów prawnych oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku , gdyż zdjęcia z dnia przedsiębiorczości chcemy zamieścić np. na szkolnej stronie FB
– ustal z konsultantem-opiekunem warunki twojej wizyty: godzinę przybycia, czas wizyty (ok. 3-5h), strój i inne warunki, zgodne z wymogami stanowiska pracy
– do szkoły dostarczasz w „koszulce” podpisany komplet 3 dokumentów: kartę zgłoszenia opiekuna konsultanta, kartę zgody rodziców oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku – najpóźniej do 22 marca, byś mógł/mogła zostać zarejestrowany/a w programie
– następnie logujesz się samodzielnie na stronie programu do swojej klasy i stanowiska – każda klasa otrzyma swój login i hasło – możesz tu też pobrać potem imienny certyfikat uczestnictwa w DP!
W dniu 2 kwietnia:
– zgłaszasz się (wg ustaleń czasowych) do firmy i swojego opiekuna- konsultanta
– twój opiekun-konsultant zapoznaje cię z działalnością firmy, informuje o zasadach BHP i wraz z nim udajesz się na stanowisko pracy, gdzie przebywasz 3-5h. Zapoznaje Cię on z genezą wyboru zawodu oraz opisem własnej ścieżki kariery
– bądź aktywny podczas wizyty, obserwuj, zadawaj pytania, wykonuj proste czynności związane z wykonywanym zawodem
– na zakończenie wypełnij kartę ucznia (jeśli otrzymałeś od organizatorów DP)
– prześlij zdjęcie siebie w otoczeniu zawodowym (np. w trakcie wykonywania zleconych zadań zawodowych) wraz z krótkim opisem: Gdzie byłeś? Co robiłeś? Jak ci się podobało? Czy warto uczestniczyć w Dniu Przedsiębiorczości?
Dla chętnych:
– możesz uczestniczyć w ogólnopolskim konkursie na prezentację, film nagrany smartfonem w formacie AVI lub MP4 albo pracę pisemną
– musisz pobrać w tym celu kartę zgłoszenia do ogólnopolskiego konkursu „Jak dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe” i dostarczyć koordynatorowi

25 stycznia 2020, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Uczniowie klasy 1a sp wraz ze swoimi wychowawcami rozpoczęli współpracę z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze . Podczas środowego spotkania uczniowie mieli możliwość obejrzenia budynku „od kulis”, zapoznania się specjalistyczną terminologią, działalnością teatru. Zostały także ustalone szczegóły  współpracy . Przed klasą wielkie wyzwanie, którego efekty społeczność lokalna ujrzy za kilka miesięcy.

Więcej zdjęć w galerii.

24 stycznia 2020, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Edukacja ekonomiczna jest ważna już na etapie nauki w szkole. W ramach dobrych praktyk spotykamy się na zajęciach podstaw przedsiębiorczości w kl. 1 ze specjalistami różnych dziedzin. Dziś p. Iwona Chrzanowska z firmy DSA SA Investment prowokowała kl. 1c, 1d i 1m do pomyślenia o czasie jakże odległym i abstrakcyjnym dla licealisty – emeryturze!! Chyba Was przekonała, że o finansach na „jesień życia” trzeba pomyśleć już dziś!?

22 stycznia 2020, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

21 stycznia, na zajęciach wychowania fizycznego w grupie chłopców 1b sp Mirosława Gaczyńskiego i dziewcząt 1b sp Adriana Szajnickiego gościliśmy ratownika górniczego Tomasza Skrzyńskiego z grupy HDK Maltański Legion, który poprowadził prelekcję nt. resuscytacji, zachowań i możliwości prowadzenia działania w czasie zagrożenia życia i zdrowia w różnych sytuacjach.
Dziękujemy za przybycie i przeprowadzenie w wolnym czasie tak ciekawych zajęć dla młodych ludzi.

› Czytaj więcej

ZOSTAŃ STYPENDYSTĄ UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO

22 stycznia 2020, Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat Stypendium, umieszczonymi na stronie stypendia.uj.edu.pl.

W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem fundusze.stypendialne@uj.edu.pl lub pod numerem telefonu (+48) 12 663 30 46.

Nabór wniosków w konkursie o Stypendium trwa od 1 lutego do 15 marca 2020 roku.

W tym czasie należy wypełnić elektroniczny formularz oraz przesłać materiały prezentujące osiągnięcia kandydata.

22 stycznia 2020, Aktualności > Strefa rodzica

Zapraszamy psychologów, pedagogów, logopedów oraz zainteresowanych rodziców na spotkanie z elementami szkoleniowymi nt.”Centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego (APD/CAPD) – możliwości diagnostyczne i terapeutyczne”.

Spotkanie odbędzie się 3 marca 2020 r. od godz. 15:00 do 17:00 w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Jedności Robotniczej 10 (obok I LO).

Prosimy o zgłaszanie się telefoniczne na listę uczestników pod nr tel. 76 838 42 93.