Powiat Głogów Librus

Styczeń 2020
« Gru   Lut »

Dzisiaj na lekcjach angielskiego u pani I. Ruebenbauer i p. J. Olszewskiej mieliśmy okazję gościć John’a Bernard z Australii. John z pasją opowiadał nam o krainie kangurów, swoich doświadczeniach w poszukiwaniu australijskich skarbów , spotkaniu z wężami i pająkami oraz kulturze Aborygenów. Przybliżył nam również codzienne życie Australijczyków, ich tradycje ucztowania przy barbecue i świętowania na plaży. Uczniowie mieli okazję zapytać o interesujące ich kwestie i otrzymać informacje z pierwszej ręki na aktualnie gorący temat pożarów w australijskim buszu.

Regulamin Przeglądu Szkolnego

Pokaż nam swoją pasję

1. Organizator przeglądu:

Organizatorem przeglądu jest Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie

1. Cele przeglądu:
  • Wspieranie uzdolnień i pasji uczniów
  • Możliwość zaprezentowania swojej pasji przed szerszą publicznością w formie prezentacji lub wystawy, promocja w mediach
  1. Adresaci Przeglądu:

Przegląd skierowany jest do uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie

1. Kategorie przeglądu:

Organizatorzy nie przewidują kategorii wiekowych, ani podziału na prezentacje indywidualne i grupowe.

1. Przedmiot Przeglądu:

Przedmiotem przeglądu jest prezentacja swojej pasji, przed publicznością, w czasie nie dłuższym niż 5 minut.

1. Warunki uczestnictwa w przeglądzie:
  • Warunkiem uczestnictwa w przeglądzie jest zgłoszenie się kandydata do opiekuna Samorządu Uczniowskiego do dnia  31 stycznia 2020
  • Przegląd rozpocznie się w piątek  7 lutego o godzinie 10.45, w auli I LO.
  • Podkłady muzyczne, prace na wystawę, czy inne rekwizyty należy dostarczyć z tygodniowym wyprzedzeniem.
  1. Nagrody:

Organizatorzy przewidują nagrodę główną oraz nagrodę publiczności

Bóstwa i żywioły- czyli orient w muzyce.

W piątek, 17 stycznia uczniowie  klas pierwszych mieli okazję posłuchać fragmentów utworów muzycznych,  przybliżających kulturę wschodu.