Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2020
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2020.

Listopad 2019
« Paź   Gru »
  Z ogromną przyjemnością informuję o kolejnym sukcesie naszego Multi-Olimpijczyka Daniela Nowaka.
18 listopada w Częstochowie odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu :,, Od mundurka do Togi”składający się z części pisemnej.
Na tym etapie konkursu uczestniczyło ponad 50 uczniów.
Do II etapu zakwalifikowano 12 uczniów – pierwsze miejsce i najlepszy wynik uzyskał Daniel!!
II etap konkursu będzie polegał na przygotowaniu i przedstawieniu przesłanego wcześniej kazusu.
Ostatni etap to wcielenie się w rolę obrońcy albo oskarżyciela oraz obrona własnego stanowiska.

W tym tygodniu Daniel również został zakwalifikowany do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Prawnej.

Gratulujemy kolejnych sukcesów Daniel i trzymamy kciuki!

WIELKI SUKCES I NOBILITACJA NASZEJ NAUCZYCIELKI I POETKI – p. Katarzyny Swędrowskiej

23 listopada 2019r. w Zielonogórskim Ośrodku Kultury, podczas specjalnego koncertu poetycko – muzycznego, nastąpiło ogłoszenie wyników VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Anny German.
Jego organizatorami były Zielonogórski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Jeszcze Żywych Poetów. Co roku inspirację dla zainteresowanych konkursem twórców stanowi fragment tekstu wybranej piosenki Anny German. W tym roku były to słowa „…i niech przemówi ten kamień” , pochodzące z piosenki „Ach Dzieci” (autor – Tadeusz Kubiak).
Zgłoszenia konkursowe spływały od 07 czerwca do 30 sierpnia 2019r.
Do rywalizacji stanęło 246 twórców (m.in. z Warszawy, Poznania, Suchowoli, Zielonej Góry, Torunia, Bielska – Białej,Białegostoku, Szamotuł i oczywiście GŁOGOWA!). Każdy z nich nadesłał zestaw trzech utworów, inspirowanych wspomnianym cytatem.

„To jeden z liczących się w Polsce konkursów i tak naprawdę najważniejsza jest nominacja do grona laureatów i publikacja w tomiku. W tej dziewiętnastce znalazły się osoby (nazwiska) liczące się w poetyckim światku.
Wyróżnienie spowodowało, że moje nazwisko jest wymieniane wśród twórców najlepszych w Polsce. To otwiera drzwi do poetyckiego świata. Taka nobilitacja” – mówi z wrodzoną skromnością i nieco onieśmielona nagłym sukcesem i niecodziennym zainteresowaniem swoją osobą p. Katarzyna Swędrowska.
Gratulujemy naszej nauczycielce i życzymy by była inspiracją dla swoich wychowanków oraz odnosiła dalsze sukcesy!!