Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Listopad 2019
« Paź

Wiktoria Kordacka, uczennica klasy 3a została nominowana do

Nagrody Orzeł Dolnośląski !!!

Gratulacje!!!

List Kuratora Oświaty we Wrocławiu

Wikimedia Polska – stowarzyszenie promujące i wspierające polskojęzyczną edycję Wikipedii, serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli, do udziału w odbywającym się w tym roku w okresie od 4 listopada do 15 grudnia 2019 r. Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Wiki Science Competition.

Celem konkursu jest zgromadzenie zdjęć dokumentujących świat nauki: obrazy ukazujące obiekty i efekty badań, naukowców przy pracy czy aparaturę badawczą. Wszystkie zdjęcia trafią do zbioru Wikimedia Commons, które będą mogły ilustrować artykuły w każdej wersji językowej Wikipedii. Zdjęcia wybrane przez polskie jury jako najlepsze zakwalifikują się do edycji międzynarodowej konkursu. Nagrodami w tegorocznej edycji są karty podarunkowe w wysokości 1600, 1000 i 800 zł. oraz 6 wyróżnień z nagrodami w wysokości 100 zł.

Szczegóły dotyczące konkursu: https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Wiki_Science_Competition_2019_in_Poland

Wielki sukces naszego ucznia Daniela Nowaka, który otrzymał

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej

na rok szkolny 2019 / 2020 !!!

Konkurs wiedzy psychologicznej

Aktualności > Strefa ucznia

Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego organizuje konkurs wiedzy psychologicznej.Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.psychologia.uni.wroc.pl/konkurs.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Marzenna Kochanowska-Kuliś
pedagog szkolny

30.10.2019r. w PWSZ w Głogowie miało miejsce spotkanie integracyjne, w którym wzięli udział uczniowie klasy Ia sp oraz studenci. Uczestnicy wieczoru (zorganizowanego przez p. A. Ostrowską) brali udział w zabawach prowadzonych przez studentki pedagogiki oraz zabawach przy muzyce. Ważnym elementem spotkania były także tańce integracyjne. Uczestnicy wspaniale się bawili do późnych godzin. Tak emocjonująca zabawa na pewno pozostanie w pamięci i będzie zachętą do organizacji kolejnych wieczorów.

Więcej zdjęć w galerii.

Kolejny już raz nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji czytaj.pl, która organizowana jest w ramach programu „Upoluj swoją książkę”. Kampania potrwa do 30 listopada. Honorowym patronatem objęło ją Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach akcji można przeczytać za darmo aż 12 e-booków. Wystarczy pobrać darmową aplikację Woblink.com i zeskanować przy jej pomocy kod QR zamieszczony na plakacie. I już możemy czytać. Wśród autorów: Remigiusz Mróz, Marek Krajewski, Robert Małecki, Magdalena Witkiewicz, Wojciech Drewniak, Wiesław Myśliwski, Holly Black i inni. Plakaty z kodami do pobrania znajdują się w bibliotece szkolnej i na terenie szkoły. Przyłączcie się do akcji!