Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Październik 2019
« Wrz   Lis »

Konkurs kaligraficzny

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie kaligraficznym.

KALIGRAFIA VIII

Ogólnopolski konkurs wiedzy o Europie „My w Europie”

Aktualności > Strefa ucznia

Ogólnopolski konkurs wiedzy o Europie

„My w Europie”

Władz sądownicza w państwach Unii Europejskiej

Edycja trzynasta

Patronat honorowy:

Pani Janina Ochojska

Posłanka do Parlamentu Europejskiego

Konkurs Capture The Flag „153+1” – zapraszamy do udziału

Aktualności > Strefa ucznia

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do udziału w konkursie Capture The Flag „153+1” organizowanym przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości. Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych, w szczególności uczniów techników oraz szkół branżowych o profilu informatycznym. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania tematyką cyberbezpieczeństwa w atrakcyjny i przystępny dla młodych ludzi sposób.

Założenia konkursu

Konkurs odwołuje się do popularnej formuły Capture The Flag. Powstał z myślą o młodych pasjonatach informatyki, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to ogólnopolskie eliminacje, drugi – wielki finał w Warszawie z udziałem 15 najlepszych drużyn.

Uczestnicy konkursu będą musieli się zmierzyć z zagadkami kryptograficznymi, zadaniami dotyczącymi bezpośrednio tematyki związanej z aplikacjami www, zadaniami związanymi bezpośrednio z przejmowaniem kontroli nad usługami oraz inżynierią wsteczną oprogramowania.

Zasady uczestnictwa

W zawodach mogą wziąć udział uczniowie publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych, w szczególności uczniowie techników oraz szkół branżowych o profilu informatycznym. Uczestniczy będą rywalizować w dwuosobowych zespołach, które mogą się składać się z uczniów różnych klas i roczników, a muszą tworzyć je osoby uczęszczające do tej samej szkoły.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie konkursu https://153plus1.pl/index. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel-opiekun zespołu. Szczegółowe warunki udziału w konkursie opisaliśmy w regulaminie.

Zapisy już trwają. Zakończą się 3 listopada 2019 r.

Dodatkowe informacje

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Członkowie zespołu, który zajmie pierwsze miejsce, otrzymają po 2000 zł, drugie – 1500 zł, a  trzecie – 1000 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://153plus1.pl/index.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Pasjonujesz się informatyką? Myślisz o karierze programisty? Chcesz lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem? Nie zwlekaj i zarejestruj się już dziś!