Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Październik 2019
« Wrz   Lis »

OBŁĘDNE DYKTANDO – PODSUMOWANIE

Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia > Sukcesy duże i małe

5 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „O!Błędne Dyktando – Ortogra dla uczniów”.

W finałowym dyktandzie zmierzyło się 300 mistrzów ortografii z całego kraju, którzy zakwalifikowali się do niego w etapie on-line, mającym charakter zamkniętego testu (3 akapity dyktanda do uzupełnienia + 10 pytań zamkniętych z zakresu fleksji, ortogtrafii, interpunkcji, gramatyki i składni).

Do finałowego wydarzenia zakwalifikowały się dwie osoby z naszej szkoły – Zofia Libner z klasy 1asp oraz Adrian Pacuszka z klasy 2d. Tekst dyktanda, stosunkowo krótki, naszpikowany był trudnymi wyrazami, z którymi mierzyli się uczestnicy konkursu, m.in. humbug, gryfon Korthalsa, skądinąd by, zmorzony, ponadośmioipółgodzinny i ożeż ty, a przeczytała go uczestnikom prezenterka Polsatu, prowadząca program „Dancing With The Stars – Taniec z Gwiazdami”, Paulina Sykut-Jeżyna.

Adrianowi Pacuszce udało się zająć III miejsce w finale konkursu.

Obojgu finalistom konkursu gratulujemy dostania się do finału (w eliminacjach wzięło udział aż 30 000 uczniów!), rezultatów i życzymy powodzenia w następnej edycji.

Spotkanie chóru szkolnego odbędzie się w poniedziałek w sali 010 w godz. 15.15 – 15.45.
Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych.

Elżbieta Żywicka

Przypominam, że w październiku zbierane są dary dla zwierząt przebywających w AZYLU prowadzonym przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS. AZYL to miejsce, w którym skrzywdzone, błąkające się psy i koty mają stałą opiekę bytową oraz weterynaryjną osób, dla których ich dobro jest najważniejsze.
Przynosić można:
– koce, kołdry, poduszki, ręczniki, ciepłe swetry, kurtki, płaszcze,
– karmę suchą i mokrą dla kotów i psów,
– miski, smycze, kagańce, kuwety,
– mokre chusteczki.
Dary można przynosić do gabinetu 120 i 121.
W imieniu zwierząt i Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS bardzo dziękuję DARCZYŃCOM E. Piotrowska

10 października w naszej szkole zostanie przeprowadzona symulacja wyborów parlamentarnych.
Głosujemy od godziny 8.00 wg ustalonego harmonogramu (zostanie wywieszony)w sali 204 (lokal wyborczy).
Skład komisji wyborczej (fakultet WOPIŚW klasa III) :
Błażejewski Dariusz(Przewodniczący komisji) klasa 3a
Chojnacka Paula klasa 3c
Duziak Zuzanna klasa 3a
Klepusewicz Oskar klasa 3d
Nowak Daniel klasa 3a
Składowska Daria klasa 3b
Sołtys Natalia klasa 3a
Zbaraszewska Julia 3a

MOPS w Głogowie zaprasza do współpracy

”POMOC MIERZONA KILOGRAMAMI”.

Podczas tegorocznych obchodów,  Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem ustalonego przez ONZ w 1992r.,  przeprowadzone zostaną następujące działania:

• warsztaty kulinarne – przygotowywanie posiłku na miejscu wydarzenia w formie pokazów i warsztatów kulinarnych mających na celu ukazanie sposobów przygotowywania łatwych i tanich posiłków.
  • Swap party – punkt wymiany ubrań dodatków, książek i zabawek,
  • punkty informacyjno – doradcze dla osób potrzebujących wsparcia MOPS,
  • punkt inforacyjno – doradczy PUP – konsultanci urzędu pracy będą mogli oferować formy aktywizacji i przedstawić aktualne oferty pracy,
  • „oblicza ubóstwa świata” – wystawa fotografii autorstwa Grażyny Sroczyńskiej głogowskiej podróżniczki,
  • warsztaty ekologiczne – pokazy i konkursy dotyczące segregacji odpadów komunalnych,
  • zbiórka publiczna – darów w postaci produktów spożywczych z przeznaczeniem zasilenia społecznych lodówek.

Happening będzie miał charakter otwarty, a szczegółowe informacje związane z konkursem zbiórki żywności dla placówek oświatowych zawarte są w regulaminie dołączonym do niniejszego pisma.

Impreza planowana jest w dniu 17 października 2019r. w godzinach od 1200 do 1700 na placu targowym przy Wałach Chrobrego.

Regulamin konkursu dla placówek oświatowych
„Pomoc mierzona w kilogramach”