Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Październik 2019
« Wrz

Życzymy sobie…

Aktualności > Strefa ucznia

Drodzy Uczniowie! W bibliotece szkolnej – specjalnie dla Was – została postawiona Uczniowska Skrzynka Życzeń. Jeśli marzą się Wam kolejne fotele do leżakowania, muzyka podczas przerw lub macie inne życzenia, napiszcie i zapisaną kartkę wrzućcie do Skrzynki Życzeń. Może się spełnią???

Szukasz pomocy – zadzwoń 800 080 222

– rusza całodobowa bezpłatna infolinia
dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy
w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej
i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się
ze specjalistami z
Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie
w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których
nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet
w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej
ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

Departament Informacji i Promocji

Biologia inaczej.

Dzisiaj odbyły się  zajęcia w terenie. W zajęciach z biologii uczestniczyły 2 grupy uczniów liczących po 11 osób. W pięknym słońcu wybraliśmy się na spacer w góry.Uczniowie uczyli się rozpoznawać  różne gatunki roślin w tym drzewa, krzewy , rośliny zielone . Określali kierunki świata korzystając z kompasów, mchu na drzewach i zegarka, korzystają ze skali procentowej rozpoznawali stan zanieczyszczenia środowiska . Ponadto zapoznali się z formą ochrony przyrody jaką jest użytek ekologiczny-pozostałości kamieniołomu leżący obok naszego ośrodka. Kontynuacją dzisiejszego dnia będą kolejne .Zbieraliśmy bowiem materiał biologiczny do robienia preparatów mikroskopowych. Czas mija bardzo intensywnie. Uczniowie wykazują duże zainteresowanie.

Koło dziennikarskie

Drodzy uczniowie,
zapraszam zainteresowane osoby na spotkanie organizacyjne koła dziennikarskiego, które odbędzie się we czwartek 3 października 2019r. o godzinie 15.20.

Planowany profil działalności 2019/2021 – dziennikarstwo muzyczne.

Urszula Majdańska-Wachowicz

Biblioteki świętują

Aktualności

W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznych obchodów: Wyobraź sobie… W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych zostaną zorganizowane w naszej bibliotece następujące imprezy:
•10 października – II Powiatowy Konkurs Wiersza Logopedycznego – w ramach DFN; dla uzdolnionych recytatorów i krasomówców;
•21 października – Popołudnie z filmem – dla pasjonatów filmu i kina;
•23 października – Popołudnie z książką – dla miłośników literatury.
Koło Miłośników Książki i Filmu przeprowadzi też w wybranych klasach pierwszych, drugich i trzecich ankietę na temat aktywności czytelniczej uczniów naszej szkoły. Zapraszamy!