Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Wrzesień 2019
« Sie   Paź »

Zajęcia integracyjne

Przed wyzwaniami adaptacyjnymi, zapoznaniem z nowymi nauczycielami i ich wymaganiami, włączeniem się do grona rówieśników stanęli uczniowie klas I liceum. W możliwie bezstresowym pokonaniu barier  komunikacyjnych pomagała im pedagog Marzenna Kochanowska-Kuliś, która w drugim tygodniu nauki szkolnej przeprowadziła integracyjne zajęcia warsztatowe. W trakcie spotkań uczniowie mieli okazję poznać bliżej swoich kolegów z klasy, ich zainteresowania, cele, wartości, którymi kierują się na co dzień. Wszyscy aktywnie się włączali w wykonywanie zadań. Zajęcia upływały w radosnej atmosferze i zostały przez uczestników ocenione pozytywnie. Pani pedagog otrzymała podziękowania od uczniów za pomysł i realizację tego przedsięwzięcia.

Od wielu lat pomagamy bezdomnym zwierzętom. W tym roku również chcemy to robić. Przedstawiane będą różne akcje, do których możecie się włączyć.
Przedstawię teraz dwie propozycje:
I Jeżeli chcesz pomagać zwierzętom włącz się do akcji „Pomaganie Przez Ubranie”. Twoje ubrania i obuwie mogą pomóc potrzebującym. Odzież, którą uznałeś za niepotrzebną będziesz mógł zapakować i dostarczyć w workach do Azylu prowadzonego przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS, które po przepakowaniu ubrań do specjalnych worków przekazuje je do Fundacji „Pomaganie przez ubranie”. AMICUS otrzymuje pieniążki na pomoc w prowadzeniu Azylu, a Fundacja odzież wysyła do krajów, takich jak Pakistan, Afganistan, Ukraina, Ghana, Nigeria, Togo, Kenia, Tanzania, Uganda, Indie, w których mniej zamożnych osób nie stać na zakup nowej odzieży i obuwia.

II W październiku zbierane będą dary dla zwierząt przebywających w AZYLU prowadzonym przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS. AZYL to miejsce, w którym skrzywdzone, błąkające się psy i koty mają stałą opiekę bytową oraz weterynaryjną osób, dla których ich dobro jest najważniejsze.
Przynosić można:
– koce, kołdry, poduszki, ręczniki, ciepłe swetry, kurtki, płaszcze,
– karmę suchą i mokrą dla kotów i psów,
– miski, smycze, kagańce, kuwety,
– mokre chusteczki.
Dary można przynosić do gabinetu 120 i 121.
W imieniu zwierząt i Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS bardzo dziękuję

Nakrętki dla Jasia

W tym roku szkolnym NADAL będziemy zbierać NAKRĘTKI dla Jasia Walosa – 6-letniego głogowianina wspomagając jego leczenie i rehabilitację.
W ubiegłym roku szkolnym ze sprzedaży uzbieranych przez nas nakrętek rodzice Jasia otrzymali około 700 zł.
Nakrętki proszę przynosić do gabinetów -120 i 121. W przypadku zamkniętych gabinetów można zostawiać nakrętki w reklamówce pod drzwiami.
Nakrętek nie ważymy, nie liczymy i nie zapisujemy kto przyniósł. Po prostu – robimy to DLA JASIA.