Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Kwiecień 2019
« Mar

W związku z  Ogólnopolską Akcją Protestacyjną prosimy na bieżąco zapoznawać się z komunikatami w Dzienniku Elektronicznym Librus.

20 uczniów naszej szkoły przystąpiło dziś do konkursu z j. niemieckiego, który w ramach Festiwalu Nauki zorganizowała głogowska PWSZ. Na wyniki musimy jeszcze poczekać do 26.04. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Dziś odbyła się XIII edycja konkursu Młody Przedsiębiorca, który organizuje PWSZ wraz z ZSE.
Nasza reprezentacja w składzie:

Dawid Grzesiński 1c
Aleksandra Kapkowicz 2c
Jakub Leśniewski 3b

wywalczyła grupowo 1 m-ce dla I LO, natomiast w klasyfikacji indywidualnej Dawid zajął 2 m-ce.

Podczas gali rozdania nagród ogłoszone zostały również wyniki Akademii Młodego Przedsiębiorcy – tj. półrocznego uczestnictwa w e-learningu, bazującego na realizacji poszczególnych modułów tematycznych z zakresu ekonomii.
Tu najlepszym wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych okazał się być również Dawid Grzesiński z 1c.

Serdecznie gratulujemy wiedzy i determinacji całej naszej drużynie.

Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień

Od stycznia tego roku funkcjonuje przy Szpitalu Powiatowym w Głogowie Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień. W ramach Centrum można otrzymać pomoc w:
* Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży
* Poradni Psychologicznej
* Poradni Leczenia Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży
* Oddziale Dziennym Psychiatrycznym
* Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej
Kierownikiem Centrum jest lekarz psychiatra pani Marta Kuźmiak.
Więcej informacji na stronie www.szpital.glogow.pl/lecznictwo-psychiatryczne-i-uzaleznien/