Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Marzec 2019
« Lut

Stypendium Prezydenta Miasta Głogowa

Przypominam o zbliżającym się terminie oddawania wypełnionych wniosków na stypendium Prezydenta Miasta Głogowa. Druki można odebrać w sekretariacie Gimnazjum, a wypełnione wnioski proszę dostarczyć do gabinetu 407.
Marzenna Kochanowska-Kuliś
pedagog szkolny

Czas kolejnej wymiany z Langenhagen (Niemcy)

Nasza grupa dotarła wczoraj do Langenhagen. Przywitała nas iście zimowa aura. Od dziś rana jesteśmy w szkole. Po wspólnym śniadaniu i oficjalnym powitaniu, poznajemy się podczas zabaw integracyjnych.

Nasz weekendowy wyjazd do Białegostoku okazał się bardzo udany.
Uczeń Daniel Nowak został finalistą Olimpiady o III RP, ale był to również czas na zapoznanie się z historią miasta.
BIAŁYSTOK – najdalej wysunięta metropolia dzisiejszej Rzeczypospolitej. Tu od wieków spotykał się Wschód z Zachodem. Tutaj przebiegała granica Wielkiego Księstwa Litewskiego i Korony, a później Królestwa Polskiego i Imperium Rosyjskiego. Przez wieki miasto gościnnie przyjmowało różne kultury i narodowości. W mieście kościoły sąsiadują z cerkwiami i dawniejszymi synagogami. Żywa do dziś wielokulturowość miasta zainspirowała nas do zwiedzenia miejsc ukazujących barwną, wielokulturową, wieloreligijną mozaikę Białystoku.
Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do Uniwersytetu – miejsca zmagań olimpijskich-dawny KW PZPR znany jako Dom Partii-jest jednym z najlepiej zachowanych przykładów architektury socrealizmu w Polsce.
Podziwianie miasta zaczęliśmy od Pałacu Branickich oraz Parku Branickich. Cały pałac zajmuje białostocka Akademia Medyczna oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.
Stąd mieliśmy już blisko do słynnych białostockich kościołów – Zespołu Kościoła Katedralnego p. w. Wniebowzięcia NMP. Obie budowle przylegają do Rynku Kościuszki, przy którym znajduje się mnóstwo lodziarni, barów i restauracji.
Mijając Ratusz oraz wszystkie lokale gastronomiczne skierowaliśmy się ku górujacemu nad Białystokiem Kościołowi p. w. Św.Rocha. Spacer do niego zajmuje dłuższą chwilę, bo świątynia oddalona jest kawałek od rynku. Za to można obejrzeć Cerkiew – największą w Polsce – p. w. Mikołaja Cudotwórcy.
Na trasie spaceru jest kilkanaście kamienic, zabytków czy rzeźb np.fantastyczna rzeźba Podróż.
Białystok zrobił na nas duże wrażenie. Nie tylko na ciekawą kuchnie kresową-np. Babka Kresowa. Mieszkańcy są bardzo otwarci i gościnni,a miasto czyste i zadbane.
Czy warto odwiedzić Białystok? Zdecydowanie Tak.

Zobaczcie sami !!!