Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Marzec 2019
« Lut   Kwi »

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dawid Grzesiński  1c, Zofia Walczuk 1d, Aleksandra Kapkowicz 2c oraz Jakub Leśniewski 3b wzięła udział w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbywa się właśnie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Po pierwszym etapie, tj. teście wiedzy, cała czwórka przeszła do etapu drugiego – prezentacji zespołowych.
Trzymajcie mocno kciuki!!

Młody Chemik Eksperymentuje

W dniach 5-6 marca pierwsza grupa uczniów z naszego Liceum i Gimnazjum Dwujęzycznego uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej do Narodowego Centrum Problemów Jądrowych w Świerku k/Warszawy. Wycieczka była jedną z form realizacji projektu Młody Chemik Eksperymentuje na Politechnice Wrocławskiej.

W rozegranym wczoraj finale strefy legnickiej w koszykówce chłopców, który odbył się na mogącym pomieścić 4 tysiące widzów obiekcie RCS Lubin, nasza drużyna zajęła II miejsce i zdobyła srebrne medale. W pierwszym meczu nasi chłopcy zmierzyli się z ubiegłorocznym finalistą wojewódzkim – Liceum Ogólnokształcącym z Legnicy. Mecz od początku kontrolowała nasza drużyna, która wygrała pewnie i przekonująco 46:23. W następnym spotkaniu, które decydowało o I miejscu w turnieju oraz dawało awans do finału wojewódzkiego zmierzyliśmy się z gospodarzem turnieju I LO Lubin. Faworytem tego meczu oraz całych zawodów byli lubinianie, którzy 2 tygodnie wcześniej w Polkowicach pokonali nasz zespół aż 47:19. W tym meczu jednak w większości młodsi oraz dysponujący gorszymi warunkami fizycznymi nasi dzielni uczniowie postawili się rywalowi i przez długi czas dotrzymywali kroku rywalowi prowadząc do przerwy nawet dwoma punktami. Jednak przestój w 3 części meczu, który przegraliśmy aż 15:0, zadecydował o tym że to lubinianie wygrali całe spotkanie 34:18 i to oni będą reprezentować nasz region w finale województwa dolnośląskiego. My z podniesioną głową odebraliśmy srebrne medale, czym poprawiliśmy zeszłoroczny wynik, gdy byliśmy na 3 stopniu podium. Wielkie brawa i gratulacje dla Naszej drużyny.
SKŁAD ZESPOŁU:
Bunkiewicz Mateusz, Nowaliński Wojciech, Baczyński Maksymilian, Zahorski Bartosz, Nieżurawski Jakub, Matczak Michał, Leśniewski Jakub, Górski Wojciech, Dorożyński Marcin, Marczewski Hubert, Jakóbczyk Rafał, Nieżurawski Kacper
Trener Gaczyński Mirosław