Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Luty 2019
« Sty   Mar »

Stypendium Prezydenta Miasta Głogowa

Uczniowie, którzy mieszkają na terenie Gminy Miejskiej Głogów i otrzymali w I semestrze średnią ocen co najmniej 4,80 mogą ubiegać się o stypendium Prezydenta Miasta Głogowa.Wnioski do odebrania u pedagoga szkolnego (gabinet 407) lub u Pani Agnieszki ( sekretariat Gimnazjum).
Na wypełnione wnioski czekam do 25 marca 2019.
Marzenna Kochanowska-Kuliś
pedagog szkolny

III Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

Zapraszamy chętnych do udziału III edycji „Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach”

Jak obecnie przebiega rejestracja?

1. Rejestracja odbywa się wyłącznie drogą internetową – poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej Olimpiady: http://olimpiada.org.pl/index.php/registration
2. Uczeń rejestruje się sam wybierając odpowiednią dla niego szkołę (zarejestrowaną uprzednio przez nauczyciela zgłaszającego)
3. W przypadku, gdy uczeń jest niepełnoletni – ucznia rejestruje rodzic!

Rejestracja uczniów trwać będzie do 20.02.2019 roku.

I etap (internetowo) – w dniach między 26.-28.02.2019r.
II etap (internetowo), w szkole macierzystej – w dniach 11.-13.03.2019r. – po zalogowaniu się jednego ucznia, pozostali mają 40min. na rozwiązanie testu
III etap marzec/kwiecień:
1. 21 marca 2019 Łódź, Społeczna Akademia Nauk ul. Kilińskiego 98 – realizacja warsztatów dla finalistów, losowanie zespołów i przypadków
2. 16 kwietnia – finał Olimpiady, wręczenie nagród

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p.Joanna Kozakiewicz poprzez Librus.

Bilbo – nowa inicjatywa czytelnicza

Aktualności > Strefa absolwenta > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Bilbo to pierwsza w Polsce platforma do pożyczania książek wśród znajomych. Poprzez Bilbo czytelnicy mogą dowiedzieć się, jakie książki mają ich znajomi i korzystać w ten sposób z biblioteki każdego użytkownika platformy. Można w niej znaleźć ponad 3200 książek z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Poznania, Katowic, Gdańska i wielu innych miejscowości. Strona umożliwia użytkownikom dodanie swoich książek do bazy, obserwowanie, jakie książki mają znajomi i pożyczanie interesujących tytułów. To dobra promocja czytelnictwa, a zarazem nowa forma kontaktów. Więcej informacji na www.poznajbilbo.pl.

Na co się zgadzamy korzystając z portali społecznościowych? Czy zdjęcia udostępnione na Facebooku i Instagramie wciąż są nasze? Czy możemy publikować zdjęcia, na których są inne osoby? Wszystkie te informacje zawarte są w Regulaminach portali, które zwykle akceptujemy nie czytając ich. A warto, bo np. dochodząc swoich praw związanych z platformą Facebook pozwy, zgodnie z postanowieniami Regulaminu, należy kierować wyłącznie do Sądu Okręgowego Północnego Dystryktu Kalifornii lub sądu stanowego hrabstwa San Mateo w oparciu o przepisy prawa stanu Kalifornia. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie na stronie Legalnej Kultury https://www.legalnakultura.pl/ w dziale Prawo w kulturze.