Srebrna Szkoła 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce ( 109 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”.

Styczeń 2019
« Gru

Jesteśmy Szkołą Pozytywnego Myślenia

Wiedząc, jak ważne dla pozytywnego funkcjonowania jest zdrowie psychiczne, przystąpiliśmy do programu Szkoła Myślenia Pozytywnego Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Promowanie zdrowia i bezpieczeństwa w szkole to promowanie edukacji w myśl prostej zasady: lepiej się czujesz, lepiej się uczysz. Takie proste, a nie zawsze łatwe do zrealizowania. Zróbmy to razem! Zadbajmy o dobre relacje, życzliwą atmosferę i komunikację opartą na wzajemnym szacunku. Koordynatorem Programu w naszej szkole jest p. Marzenna Kochanowska-Kuliś. Więcej informacji o programie na stronie: http://www.instytutep.pl/

Już od 20 lat Perspektywy przeprowadzają Rankingi Szkół Ponadgimnazjalnych. Wyróżnia się te szkoły, które są najlepsze – wpajają wartości, otwierają umysł, zapewniają udany start w dorosłe życie. Laureaci otrzymują złote, srebrne i brązowe tarcze. Laureatami Srebrnej Tarczy byliśmy już kilkakrotnie. Teraz, po raz pierwszy w historii naszej szkoły, zostaliśmy nagrodzeni Złotą Tarczą. Zasłużyli na nią wszyscy: i uczniowie, i nauczyciele – cała społeczność szkolna. Wielkie podziękowania i wielkie gratulacje!
Ranking

Martyna Buchwald, Alicja Borowiecka i Wojciech Makara zakwalifikowali się do etapu Okręgowego Olimpiady Ekologicznej. Gratulujemy i powodzenia w kolejnym etapie!

Dzień Przedsiębiorczości

Szanowni Państwo – Uczniowie i Rodzice!
Uczniowie naszego Liceum przystępują kolejny już rok do Dnia Przedsiębiorczości. XVI edycja planowana jest na 20.03.2019r. Jest to inicjatywa skierowana do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, którzy stoją u progu dorosłości, ale jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji dotyczącej swojego życia zawodowego.Program polega na odbyciu jednodniowej praktyki zawodowej na konkretnym stanowisku i zapoznaniu się ze specyfiką pracy, którą w przyszłości chcieliby wykonywać.