Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

Grudzień 2019
« Lis

Koniec Maratonu.
Napisane 2382 listy! 😍

Coraz bliżej Święta …

Na naszych korytarzach zapanował świąteczny klimat 😇🎅💝🌲

W konkursie pod patronatem Pana Posła na Sejm RP Wojciecha Zubowskiego i Pani Senator RP Doroty Czudowskiej – Polacy na frontach II wojny światowej- nagrodą za wyróżnienie była wycieczka do Warszawy

Uczniowie wyróżnieni w konkursie:
Mamij Dominika 1a sp
Franas Oliwia 1a sp
Libner Zofia 1a sp
Michałek Iga 2e
Pruska Ewa 2e
Zborowski Marcel 3c
Nowak Daniel 3a

fot. pochodzą ze strony ZSE w Głogowie, gdzie znajdziecie pełną fotorelację

Drezdeński Striezelmarkt

W piątek, 06.12.2019r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w wycieczce  do Drezna, stolicy Saksonii. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Panometer – zapierającej dech w piersiach największej na świecie panoramy 360 *.  Panorama  zlokalizowana jest w zabytkowych zbiornikach gazu i przedstawia zniszczenia wojenne, jakie dotknęły Drezno w czasie  II wojny światowej.

Następnie udaliśmy się na  spacer po zabytkowej starówce, w trakcie, którego zwiedziliśmy m.in.: Zwinger – zaliczany do najbardziej znaczących budowli baroku.

Popołudnie spędziliśmy na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Drezdeński Striezelmarkt to najstarszy (w tym roku po raz 585) i jeden z największych w Niemczech jarmarków bożonarodzeniowych, którego nazwa pochodzi od Striezel, czyli słynnej oryginalnej, drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej.

Do domu wróciliśmy późnym wieczorem z niezapomnianymi wrażeniami z pobytu w Dreźnie, a już w poniedziałek  kolejna grupa z naszej szkoły rozpoczęła przygodę z Dreznem.

W Teatrze Miejskim im. Andreasa Gryphiusa zostały uroczyście wręczone stypendia Prezydenta Miasta Głogowa. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy 👏

Maraton trwa, aula pełniutka po brzegi, serce rośnie 😍 Przybywajcie tłumnie! 🍀

Uroczyste podsumowanie konkursu „Mistrzowie i Patrioci” w Pałacu Prezydenckim

Dnia 10.12.2019 r. uczennica klasy IAsp – Emilia Gajdzińska – z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Minister Sportu Danuty Dmowskaiej-Andrzejak -przyjęła gratulacje i nagrodę za zajęcie 1 miejsce w konkursie Mistrzowie i Patrioci. Emilia w swojej pracy literackiej odniosła się do Haliny Konopackiej – przedwojennej pierwszej polskiej złotej medalistki olimpijskiej, dyskobolki, oszczepniczki, malarki i poetki. Do wypracowania dołączyła własnoręcznie narysowany portret bohaterki. Organizatorem konkursu była Fundacja Instytut Łukasiewicza w Warszawie. Projekt został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy  w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

W dniach 12 i 13 grudnia 2019 rusza w naszej szkole II Edycja Maratonu Pisania Listów dla Amnesty International.
W tym roku będziemy pisać w obronie BOHATEREK i BOHATERÓW z 10 państw:
Egiptu, Kanady, Meksyku, Nigerii, Sudanu, Białorusi, Grecji, Chin,Iranu, Filipin.
Historie tych osób możecie Państwo przeczytać na stronie amnesty, na facebooku szkolnym lub w ogłoszeniach dziennika Librus.
ZAPRASZAMY DO AULI SZKOLNEJ W CZWARTEK I PIĄTEK!