Złota Szkoła 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce
( 146 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogolnokształcących 2019
i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”.

« Wrz   Lis »

Dzień Dyni

Aktualności

Samorząd Uczniowski zaprasza 31 października wszystkich uczniów na długą przerwę na pierwsze piętro do udziału w Dniu Dyni połączonym z Dniem Postaci z Bajek (także filmów i literatury). Osoby , które w tym dniu przebiorą się za ulubione postaci lub przygotują danie z dyni, czyli poddadzą się Dyniomanii, są zwolnione z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Zgodnie z ustaleniami z SU nie wolno się przebierać za stwory i potwory oraz ociekające keczupem zombie. Podczas długiej przerwy będzie rozstrzygnięty konkurs na najlepsze przebranie oraz potrawę z dyni.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział w Głogowie zwróciło się do wszystkich osób dorosłych,
a więc także do wielu uczniów naszej szkoły z gorącym apelem dotyczącym dużych niedoborów krwi. W bazie krwi brakuje szczególnie grup krwi: O Rh-, A Rh-, B Rh- Wszyscy, którzy mogą oddać krew, mogą to uczynić w stacji krwiodawstwa, która mieści się przy głogowskim szpitalu. Ponadto informujemy osoby zainteresowane, że odbędzie się także specjalna akcja oddawania krwi w naszej szkole. Prosimy o rozważenie takiej możliwości także wśród nowych krwiodawców. Akcja odbędzie się przed feriami. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą w ten sposób pomóc.