› Nawigacja strony

Wiarygodna Szkoła

Projekt „Miedziowa pracownia”

Srebrna Szkoła 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce ( 109 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”.

« Wrz   Lis »

Kolejny za rok

Aktualności

Zakończyły się nasze dwudniowe spotkania z nauką w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W naszej szkole odbyło się 6 wykładów, w których uczestniczyło prawie 500 uczniów. Przeprowadzono też dwa konkursy z udziałem ponad 100 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym przedsięwzięciu, jak również tym, dzięki którym zostało ono zrealizowane: Dyrekcji Szkoły, Uczniom, Nauczycielom, Organizatorom oraz Sponsorom.
Po raz kolejny zmierzymy się z wiedzą na tak dużą skalę za rok.

I Powiatowy Konkurs Wiersza Logopedycznego

Aktualności

W dniu 11 października w ramach DFN w bibliotece szkolnej odbył się I Powiatowy Konkurs Wiersza Logopedycznego, którego organizatorem była nasza szkoła oraz Niepubliczne Przedszkole Poziomka Domek na skraju przy współudziale Niepublicznego Przedszkola Ocean Edukacji Rybka. W kategorii Przedszkola udział wzięło 7 placówek przedszkolnych, a laury zwycięzcy odebrały: Przedszkole Publiczne Nr 2, Przedszkole Publiczne Nr 6, Niepubliczne Przedszkole Poziomka Domek na skraju oraz Niepubliczne Przedszkole Ocean Edukacji Rybka. W kategorii Szkoły Podstawowe (kl. VII-VIII) oraz Oddziały Gimnazjalne laur zwycięzcy odebrali: Mateusz Leśniak, Jan Kierzyk oraz Hubert Lis z klasy 3g, a w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne: Ada Lichańska i Kinga Cybulska z klasy 3a oraz Aleksander Sypniewski z klasy 3b. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych umiejętności recytatorskich. Szczególne gratulacje składamy najmłodszym uczestnikom konkursu – przedszkolakom, które zaprezentowały bardzo wysoki poziom i bardzo duże umiejętności recytatorskie.

Konkurs Immunologiczny już za nami

Aktualności > Sukcesy duże i małe

10 października 2018 w ramach XXI DFN odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Immunologiczny. Konkurs był przeprowadzony przez dr Annę Sławek, mgr inż. Katarzynę Mikołajewicz oraz mgr Darię Lorek z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej z PAN we Wrocławiu. W teście pisemnym wzięło udział 62 uczniów. Do etapu ustnego zakwalifikowali się: Michał Filipek, Jan Miłek, Zuzanna Siwek, Szymon Blida, Maja Ciesielska, Julia Nowak, Martyna Bagińska z II LO, Wojciech Makara, Agnieszka Stachura i Julia Królikowska. Wyniki etapu ustnego:
I miejsce – drużynowo: Szymon Blida i Wojciech Makara;
II miejsce – drużynowo: Michał Filipek i Jan Miłek;
III miejsce – drużynowo: Maja Ciesielska i Zuzanna Siwek.
Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy na najwyższym poziomie!