Srebrna Szkoła 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce ( 109 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”.

Wrzesień 2018
« Sie   Paź »

Do Maturzystów

Aktualności > Strefa ucznia

Uwaga Trzecioklasiści!
Termin składania deklaracji maturalnych: do 1 października 2018r.

Stypendia dla informatyków

Aktualności > Strefa absolwenta > Strefa rodzica > Strefa ucznia

Grupa Pracuj działająca przy Fundacji Batorego przyznaje od tego roku akademickiego stypendia i wsparcie w zakresie planowania przyszłej ścieżki kariery nowo przyjętym studentom kierunków informatycznych i nowych technologii. O stypendia mogą starać się maturzyści, którzy dostali się na I rok studiów informatycznych na państwowych uczelniach w Polsce. Więcej informacji na stronie www.batory.org.pl.

Nowe kierunki uniwersyteckie

Aktualności > Strefa absolwenta > Strefa ucznia

Biofizyka molekularna i komórkowa to nowy kierunek na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W rekrutacji liczy się wynik z matury z jednego przedmiotu, do wyboru: biologia, chemia, fizyka, matematyka. Więcej informacji na stronie UJ.

Na Wydziale Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu utworzono nowy kierunek dla zainteresowanych biologią, człowiekiem i wpływem środowiska na zdrowie człowieka – biologia i zdrowie człowieka. Podczas rekrutacji liczy się: język polski, język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot do wyboru: biologia, chemia, geografia, fizyka lub matematyka. Po szczegóły sięgnij na stronę uczelni.

Jeśli brakuje Ci kaski na realizację pasji i rozwijanie umiejętności, zgłoś się do Fundacji Fabryki Marzeń. Aby otrzymać roczne stypendium z Fundacji wystarczy spełnić 3 warunki: wiek do 25 lat, niewielki dochód w rodzinie i ponadprzeciętne osiągnięcia w różnych dziedzinach życia: nauka, sport, kultura. Po szczegóły zajrzyj na stronę www.fabrykimarzen.org.

Opowieści Natury

Aktualności > Strefa ucznia

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu zaprasza do uczestnictwa w konkursie na fotografię przyrodniczą. Możesz zgłosić 10 zdjęć, na których przedstawisz swoją opowieść o naturze. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy. Szczegóły na stronie www.sztukanatury.pl.

Źródło: YouTube